Herečka a zpěvačka Bára Poláková je maminka dvou malých holčiček, které vychovává společně se svým partnerem, hercem a dobrodruhem Pavlem Liškou. Pár se o svém soukromí moc nebaví a děti nechává v mediálním ústraní úplně.

Když se Báře děti, které má rychle po sobě, narodily, rozhodla se umělkyně přestat vystupovat a naplno se věnovat rodině. Jinak to vlastně ani nešlo, děvčátka ji zaměstnávala na plný úvazek.

Navíc herečka přiznává, že i když měla možnost si na chvilku vyrazit ven, měla z toho tak špatný pocit, že se stejně za chvíli vrátila domů. A to prý věděla, že jsou děti v dobrých rukách - ať už jejího manžela, nebo maminky.

Bára v rozhovoru pro rozhlasový pořad Blízká setkání prozradila, že problém výčitek, když si může užívat volný čas bez dětí, řeší dost často a snaží se ho v sobě zpracovat a dívat se na věci s nadhledem. Není to však snadné.

„Hrozně často to pozoruji. Je to moje vnitřní téma, které se snažím pochopit, proč to tak mám. Mám strašné výčitky a kolikrát se je i snažím objektivně zpracovat a podívat se na to s nadhledem.“

Říká, že kdyby se svým pocitem nepracovala, jistě by sklouzla do depresí. Snaží se tedy ukázat ostatním maminkám, že se to může stát každému, a povzbudit je.

Poláková také říká, že je důležité se o těchto pocitech a stavech bavit s přáteli. Sama má prý kamarádky, se kterými tento problém často řeší a čerpá z jejich rad inspiraci.

„Docela otevřeně se o tom bavíme s kamarádkami. To je taky super, sdílet to. O věcech je důležité mluvit. Mám kamarádky, které to mají dobře zpracované, což já úplně nemám,“ posteskla si.

Každopádně je chvályhodné, že se Bára snaží na svých pocitech pracovat. Nedávno se spekulovalo o problémech v partnerství s Pavlem Liškou, ale zdá se, že jsou stále spolu. Tak snad se herečce v osobním životě konečně začne blýskat na lepší časy.