Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herečka Bára Kodetová vypadá v padesáti úžasně.Prozradila svůj recept na hubnutí

Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
Zdroj: profimedia.cz
Barbora Kodetová

S oslavou padesátých narozenin se v herečce cosi přepnulo. Barbora Šporclová Kodetová překročila pomyslný životní milník a svým dcerám by ráda ukázala, že se žena nemusí vzdát svých snů na úkor rodiny. Výrazně proto zhubla a vrátila se do práce.

Pochází ze slavného rodu a diváci ji znají z televizních obrazovek i filmových pláten. Herečka Barbora Šporclová Kodetová vychovává tři dcery a v současné době dle svých slov prožívá jeden z nejlepších životních pocitů. Cítí se báječně. S oslavou padesátých narozenin pocítila tu skutečnou svobodu.

„Jsem ráda, že mi trochu odrostly děti, jsou samostatnější a já dostávám prostor sama pro sebe. Vím, že (minimálně) půlku života mám za sebou a nezbývá mi už tolik aktivního času. Čtyřicítka byla horší - to máte ještě nějakou naději. V padesátce zbývá jediná: nepromarnit ani den své existence,” nechala se slyšet v rozhovoru pro novinky.cz.

Prioritou byla rodina

V případě její práce se ale nejedná o návrat, nýbrž o intenzivní pokračování. Přestože se na obrazovce od narození dcer tak často neobjevovala, věnovala se divadlu a práce za kamerou. „Jistě, ledacos jsem odmítla, priorita byla fungující rodina. Ale kontakt s profesí jsem si udržovala vždycky. Pracovala jsem celou dobu - i když omezeně, abych se mohla věnovat povinnostem, které jsem na sebe dobrovolně vzala. Napsala jsem námět k filmu, natočila několik seriálů, dostávala krásné velké role, hrála jsem v divadle,” vysvětlovala situaci v rozhovoru.

A přesně to je podle Barbory důležité předat i jejím dcerám. „Dcery oceňují, že se nerealizuju jen jako zahradnice, uklízečka, šofér, opravář. Potřebují vidět, že žena může mít vlastní sny, cíle a vůli. Že je důležitá i práce, kterou má ráda, vnitřní klid a vyrovnanost,” řekla.

Nadbytečná kila jsou pryč

Po padesátce se jí podařilo shodit také nadbytečná kila, která během let nabrala. „Viděla jsem se v seriálu Lynč, na který jsem hrdá, a zděsila jsem se té ‘paní’. Samozřejmě chci hrát zajímavé postavy, ale taky se chci vrátit ke svému charakteru, ke kterému vždy patřila šmrncovní štíhlá postava,” mluvila o svém hubnutí.

„Hlavní zlom se vám musí udát v hlavě. Dokud si budete stěžovat, že to nejde, tak to nepůjde a budete se dál cpát. Musíte se prostě rozhodnout. Tak jsem zavolala Mahuleně Bočanové, která dělala reklamu na jeden produkt ketodiety, a ta mě nasměrovala dál,” komentovala, jak se jí podařilo dát kila dolů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky