Antonín Holub pochází ze slavného hereckého rodu. Jeho maminka je Bára Hrzánová, tatínek Radek Holub a navíc je vnukem legendárního Jiřího Hrzána.

Proto není divu, že umělecká dráha byla pro Antonína jasnou volbou. Aby se však vyhnul řečem o protekci, vystudoval francouzské lyceum a muzikálovou školu v Paříži.

Aktuálně Holub působí v několika francouzských divadlech. „Tam dědečka nikdo nezná, a nesrovnává mě s ním,“ svěřil se herec deníku ahaonline.cz.

Přesto prý už od malička Antonín počítal s tím, že bude v zájmu médií. „Narodil jsem se jako vnuk Jiřího Hrzána, tak se vším, co s tím souvisí, počítám,“ řekl tmavovlasý sympaťák, který je svému slavnému dědečkovi velmi podobný.

Ve Francii rodiče nikdo nezná

Ačkoliv se mladému a nadějnému herci daří v zahraničí, nechal se zlákat na nabídku Divadla Kalich, kde si v inscenaci Dobře rozehraná partie zahrál s oběma rodiči.

"Teď tady hraju v Čechách první představení, jinak jsem ve Francii a tam rodiče nikdo nezná, takže tam jsem fakt sám za sebe. Tady samozřejmě jsou ti lidé takoví. Všiml jsem si, že mám nálepku, ale já si jí upřímně vážím, vážím si rodičů a má to i své výhody. Ví se o mně a mluví se o mně. Má to samozřejmě i své proti," svěřil se mladík webu Extra.

Jelikož se v Čechách nedostal Antonín na vysněnou školu, rozhodl se zkusit štěstí v zahraničí. „Mě tady nevzali na divadelní školy a já to nechtěl zkoušet znovu. Nebyl jsem tam anonymní a nechtěl jsem. Zkouším ale teď muzikály a je to moc fajn. Ve Francii mám teď hodně práce," pochlubil se Holub na tiskové konferenci v Divadle Kalich.

Herecká dráha byla v případě Antonína jasnou volbou, Hrzánová ale prý jeden čas toužila potom, aby se její syn vydal zcela jiným směrem.

"Zpočátku sice máma chtěla, abych byl truhlář, ale potom mě viděla s kladívkem a hřebíkem, viděla, že mám všude modřiny, a tak to vzdala. V divadle jsem vyrůstal, začal jsem hrát v kapele a dospěl jsem k tomu sám. Byl jsem takové to divadelní dítě a od čtyř let jsem byl s rodiči neustále v práci," přiznává sympatický mladík.

Kromě hraní má Antonín také hudební talent. V šesti letech začal hrát na piano a od dvanácti na kytaru.

Nyní čeká Holuba juniora náročné období, jelikož musí přejíždět z rodné země do Francie, kde má pracovní závazky.

„Čeká mě pendlování mezi Prahou a Paříží. Nevím, jak dlouho to vydržím, cesta autobusem trvá třináct hodin,“ postěžoval si nadějný herec, který je v jednom kole.

Teď už si trochu sahám na dno, protože vstávám ve tři ráno a neustále přejíždím,“ dodal syn Hrzánové a Holuba, o kterém ještě v budoucnu jistě uslyšíme.

Související články