Basikové je všech dětí upřímně líto. „To je, myslím, ten největší problém a zločin, mnohem horší než celý koronavirus. Protože to dítě, když ztratí ten rok života, tak nevím, kdo a jak mu ho vrátí,“ uvedla zpěvačka pro pořad ShowTime na CNN Prima News.

Jedenáctiletý Theodor už je doma takřka rok a ještě nějakou dobu se kvůli protipandemickým opatřením do školy nepodívá. Samotná Basiková považuje restrikce za přehnané, vládní kroky jsou dle ní nesmyslné.

V minulosti ve zlosti řekla, že covid-19 dostat chce. A jak řekla, tak se stalo. „Podle testu jsem covid už prodělala, ale nevím o tom, nic mi není. Přesto jsem zůstala deset dní v povinné karanténě,“ řekla pro Super.cz Basiková.

Sama covid prodělala, ale kritizovat nepřestala

„Jsem ráda, že to mám za sebou, tělo si vytvoří protilátky a přirozenou imunitu. Stejně se musíme nakazit všichni, covid nezmizí, už tu s námi bude na věky věků,“ konstatuje. Nákaza její názor na situaci nijak nezměnila.

„Současné restrikce jsou nepřiměřené. Vypukl tady mor? Denně umírají tisíce lidí? Ne. A ta panika, strach, zákazy, ztráty zaměstnání a neustálé karantény jsou mnohem, ale mnohem horší než ta nemoc sama,“ myslí si zpěvačka.

Svoje přesvědčení si nenechává pro sebe, naopak. Často se vyjadřuje na sociálních sítích, kde si užívá přítomnost svých příznivců. Ti ji totiž takřka vždy podpoří. Najdou se však i kritici.

Na sociálních sítích ráda hlásá svoje názory

„Na všech odborných a povolaných místech se dozvídáme stále totéž. Že koronavirus není nebezpečný víc než silná chřipka, infekce nebo jiná viróza. Zdravý člověk ve středním věku nemá při nakažení vážnější problém. Nemoc proběhne a zase zmizí,“ napsala Basiková.

„Samozřejmě ti, kteří již nějakou nemoc mají nebo jsou již ve vyšším věku, se musejí chránit stejně tak, jako když bývají na podzim chřipkové epidemie. A to je celé. Denně umírá na leukémii, rakovinu, plicní choroby a stovky dalších nemocí mnohem více lidí,“ doplnila Basiková, a stala se tak terčem kritiky.