Kdo by čekal, že bude její ráno plné pečujících produktů, nejspíš se bude hodně divit. Za vše prý sympatická umělkyně vděčí především přírodě.

Na zkrášlovací rutinu si Bára Basiková nepotrpí a preferuje vše co nejjednodušší. “Budete se divit, ale nic moc nedělám. Já mám každé ráno jiné, někdy vstávám v sedm, někdy v poledne, je to různé. Mám to štěstí, že asi mám geny po mamince, protože já na sebe kašlu a moc se sobě nevěnuji. Ráno si vyčistím zuby a dám si kafe a to jsou veškeré moje rituály,” prozradila pro Kafe.cz se smíchem zpěvačka.

Ty úplně základní úkony ale přece jen nezanedbává, přestože i v tomto ohledu je spíše fanynkou minimalismu. “Nějaký krém si na obličej vždycky dám, ale nějaké speciální nevyhledávám. Prostě si vždycky nějaký koupím a je to,” vysvětlila.

Váhu si drží již roky stejnou


Redakce Kafe.cz ji zastihla na slavnostním 18. výročí otevření salonu krásy Pretty Woman & Man, která nabízí mimo jiné bezpracnou metodu Bailine, která zaměstná svaly, zatímco klient leží a odpočívá. Právě tuto proceduru si zpěvačka podle svých slov oblíbila. “Třeba po létě, když přibyla kila, tak to je ideální. Protože namáháte svaly, aniž byste musela něco dělat, takže to je fajn. Je to ideální způsob, jak se udržet, hlavně na ty problematické partie, jako třeba bříško nebo stehna. Chodím sem už osmnáct let, tehdy jsem to tu otvírala a doporučila jsem to už řadě kamarádů. Hlavně lidi, kteří nemají rádi posilovnu, si to většinou oblíbí,” popsala svou zkušenost Bára Basiková.

Že byla Bára Basiková při otevření salonu před dlouhými 18 lety vítanou pomocí, dosvědčila také majitelka Renata Hawaz. "Když jsme ještě sídlili na pražském Náměstí Míru, jednou tam Bára přišla jako klientka a potom mi moc pomohla informaci o nás rozšířit mezi ostatní celebrity a další lidi a tak nějak ji dostat do médií," vysvětlila s úsměvem pro Kafe.cz. "Nejhorší nebyly začátky, ale ta doba, kdy byl covid. Bylo to pro nás hodně složité, protože nejsme klinika, tak jsme museli mít zavřeno," řekla s tím, že toto období se rozhodli s kolegy využít k tomu, aby salon v mezičase co nejvíce zvelebili.

Po třiceti letech řekla dost

Jak Bára Basiková vysvětlila, do salonu se vrací pravidelně, a to hlavně na již zmíněné procedury, které pomáhají udržovat postavu. “Problémy s váhou ale moc nemívám, občas vidím, že třeba nějaké kilo přebývá, ale většinou si držím váhu kolem těch 55 kilo,” dodala pro Kafe.cz oblíbená umělkyně, která bude z pracovního hlediska až do konce letošního roku doslova na roztrhání.

“Chystám především adventní a vánoční koncerty, těch bude velká spousta, tak na to se moc těším. 19. listopadu hraji derniéru svého srdcového muzikálu Jesus Christ Superstar, kde jsem třicet let hrála Máří Magdalenu. Myslím, že už toho bylo dost a že by příležitost i vzhledem k věku měla dostat mladší děvčata,” uzavřela spokojeně.

Související články