Bára Basiková se prý s depresemi setkala už v útlém dětství, tehdy ale jejím stavům smutku nikdo nepřikládal velikou váhu.

"Jako malá jsem bývala smutná a uplakaná. Řekla bych až pesimistická. Často jsem se nesmála tam, kde se smály ostatní děti. Později jsem navíc zjistila, že už jako dítě jsem měla deprese," svěřila se zpěvačka v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Muzikálová hvězda se netají tím, že právě boj s psychickou nemocí ji několikrát v životě srazil na kolena.

První pokus o sebevraždu v pětadvaceti

Bára Basiková dlouho netušila, s jakým soupeřem vlastně bojuje. Odbornou pomoc vyhledala až tehdy, když si poprvé chtěla sáhnout na život.

"Bylo opravdu hodně špatné. Až jsem potom vyhledala lékařskou pomoc, protože si myslím, že psychické nemoci jsou úplně stejné, jako ty fyzické. A na každou bolest je fáč a na každou bolest je nějaký lék, nebo nějaká rada," vrátila se zpěvačka do temného období v rozhovoru pro Óčko Star.

Druhý pád na dno zažila Basiková po krachu druhého manželství s Petrem Basikou. "Ale jak říkám, to je život. A život ti přináší nejrůznější věci, nečekané, kruté, tvrdé, někdy nespravedlivé a záleží jenom na tobě, jak se s nimi vypořádáš," dodala trojnásobná maminka s tím, že ji nad vodou držely hlavně děti a právě její mateřská zodpovědnost.

Beru antidepresiva a je to navždy

V posledních letech je už Bára Basiková pod dohledem lékařů a pravidelně bere antidepresiva.

"Je lepší mít to pod kontrolou a být léčen, než nechat těm depresím volný průchod. Ty stavy bych nikomu nepřála," říká hvězda a nabádá všechny pacienty trpící depresemi, aby se za své problémy nestyděli a včas vyhledali lékařskou pomoc.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555, nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány non-stop.

Těžké stav přečkala Basiková hlavně díky svým dětem

Související články