Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Celé dětství ji máma ponižovala, teď Bára Basiková pomáhá dětem s těžkým osudem

Bára Basiková
Bára Basiková
Zdroj: Profimedia
Bára Basiková

V době pandemie koronaviru nemají umělci do čeho píchnout. Ruší se jim koncerty, divadla nehrají a další nabídky nepřicházejí. Kvůli nedostatku peněz jsou nuceni najít si jinou práci. Nedávno tak učinila i zpěvačka Bára Basiková, která si úplně odskočila z branže.

Basiková nepopírá, že ji to od začátku táhne k dětem. Obešla toho víc, ale už teď má jasno. „Zvítězí jeden dětský domov, kde jsem už minulý týden pomáhala a měla jsem dobrý pocit, že jsem zase někde potřebná a užitečná,“ svěřila se zpěvačka na svém blogu s názvem Když skočíš, já taky.

„Že jsem obklopena dětským světem, jeho fantazií a křehkostí, že můj život má zase smysl, protože podat někomu pomocnou ruku je lidským posláním,“ vysvětlovala, co ji naplňuje.

„No, nechci být patetická a směšná, ale v momentě, kdy si uvědomíte, že vás někdo potřebuje, je to velký závazek a zodpovědnost. Takže to jen na vysvětlenou,“ zakončila svoji myšlenku zpěvačka.

Matka jí dávala najevo, že ji nechtěla

Sama si na svoje dětství pamatuje moc dobře. Nebylo úplně nejšťastnější, za což mohl její komplikovaný vztah s matkou. Ta do ní nikdy příliš důvěry nevkládala a zpěv jí zakazovala.

„Pro ni to bylo naprosto směšné, že malá holka chce být zpěvačkou. Říkala mi: Nech toho krákorání a jdi dělat něco pořádného,“ svěřila se již dříve v magazínu Ona Dnes Basiková. Sebevědomí si musela vybudovat postupně, jelikož matka jí v tom zrovna nepomohla.

„Byla jsem uzlíček neštěstí a pytel mindráků! Byla jsem brejlatá, šíleně jsem si kousala nehty a měla jsem deprese, akorát jsem to neuměla pojmenovat,“ řekla Basiková, která se musela vypořádávat s velmi těžkými stavy.

Byla jsem uzlíček neštěstí a pytel mindráků, tvrdí zpěvačka

Nejednou jí bylo řečeno, že vznikla omylem. „Máma mě měla v osmnácti a asi mě brala jako přítěž. Taky mi ve slabých chvilkách řekla, že mě nechtěla. Ale už jsem se smířila s tím, že si to s sebou táhnu celý život,“ konstatovala Basiková.

Dnes už je sama se sebou vyrovnaná, ale svého času byla velmi labilní. Nejhorší období zažívala po druhém rozvodu. Fungovat ji donutily její děti, o které se musela postarat. „Myslím, že kdybych je neměla, tak bych tady už nebyla. Manželkou můžete být jen na nějakou dobu, ale mámou jste navždycky,“ tvrdí zpěvačka s tím, že děti jsou pro ni vším.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU