Assunta „Pupetta“ Maresca: Bývalá královna krásy brutálně pomstila smrt manžela

Zdroj: IB
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Assunta „Pupetta“ Maresca, manželka mafiánského gangstera, která jeho smrt chladnokrevně pomstila. Svým činem záhy zaplnila titulky tisku po celém světě. Dcerka mafiánského otce vykonala vendetu za bílého dne v baru Corso Novara v Neapoli. Tělo muže, kterého ze smrti svého manžela vinila, proměnila skoro třiceti výstřely v cedník.

Asunta se narodila 19. ledna 1935 v Castellammare di Stabia poblíž Neapole v Itálii. V Itálii žije dosud. Vyrůstala mezi samými bratry v nechvalně známé mafiánské rodině Camorra. Hlavou mafiánského klanu a šéfem místní mafiánské skupiny byl její otec Vincenzo Maresca. Assunta už jako malé dítě dostala pro svou drobnou postavu, malý vzrůst a krásný vzhled přezdívku „Pupetta“ – malá panenka.

Pupetta byla v devatenácti letech zvolena v místní soutěži „Miss Rovegliano“ královnou krásy. Svým vzhledem upoutala místního bohatého mafiánského mladíka jménem Pasquale Simonetti. Nebyl sice takové velké mafiánské „zvíře“ jako Pupettin otec, přesto jim Vincenzo požehnal a konala se velkolepá mafiánská svatba. Pasquale měl díky svému nebezpečnému „podnikání“ spoustu soků a nepřátel. Nebylo tedy nic neobvyklého, že i on se stal obětí vendety. Pupetta se tak záhy po svatbě stala vdovou, navíc byla těhotná.

Pupetta vzala spravedlnost do svých rukou. V šestém měsíci gravidity, vybavena pistoli značky Smith&Wesson .38 ve společnosti mladšího bratra Cira zavraždila několika smrtelnými střelnými ranami vraha svého manžela – Antonia Esposita. Když s ním Pupetta skončila, jeho tělo po devětadvaceti ranách připomínalo řešeto. Za svůj čin byla odsouzena k osmnáctiletému bezpodmínečnému trestu odnětí svobody. Za velké podpory členů mafiánského klanu u soudu hlasitě a hrdě zvolala: „Udělala bych to znovu!“ Ve vězení porodila syna Pasquilita. Ve vězení si velmi brzy vybudovala pozici nekompromisního kápa. Měla nárok nejen na nejlepší postel, jídlo, ale také řadu dalších výhod. Její slovo platilo jako zákon. Ze svého trestu si odpykala pouze asi třetinu. Na svobodě jako „Madame Camorra“ začala velmi slibnou kariéru, samozřejmě v nelegálních obchodech. Spolu s dalšími členy mafiánské organizace Camorra se začala věnovat i organizovanému zločinu.

Jejím milencem se stal drogový baron Umberto Ammaturo , měla s ním dvojčata Roberta a Antonellu, za Umberta se však neprovdala. Jejich vztah byl velmi divoký a plný násilí. Přečkal i vraždu Pupettina osmnáctiletého syna Pasquilita, z jehož smrti podezírala právě svého partnera Umberta. Kdyby měla důkaz, vraždila by znovu…

K jejich odloučení došlo až roku 1982. Toho roku byli oba zatčeni pro vraždu kriminalisty a forenzního vědce Aldy Semerariho. Pro nedostatek důkazů však byla propuštěna. Věděla, že bude v neustálém hledáčku, proto se svými aktivitami jako hlava klanu Camorra skončila. Od té doby žije poklidným životem v osamění, střídavě ve svém bytě v Castellammare a letovisku Sorrento. I přes svou „skromnou“ a krátkou kariéru mafiánské šéfky se stala legendou. Natočilo se o ní spoustu filmů a v několika písních je opěvována jako první žena v čele mafie.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky