Kdy jste poprvé slyšeli jméno Ashton Kutcher? Velmi pravděpodobně v souvislosti s Demi Moore. Sebevědomá krasavice, o patnáct let starší než on sám, se s mladým hezounem na prahu hollywoodské kariéry seznámila na večírku v roce 2003.

Ashton Kutcher a Demi Moore

Demi měla tehdy čerstvě za sebou kompletní rekonstrukci na klinice plastické chirurgie (údajně ji přišla na čtyři sta tisíc dolarů), ale románek s Ashtonem se ukázal jako nejúčinnější elixír mládí ze všech.

Přestože ani jeden z nich tehdy vážný vztah neplánoval, oba společně odstartovali trend randění úspěšných čtyřicítek s mladými krasavci.
Sám Ashton Kutcher ovšem tehdy ve světě filmu nic moc neznamenal. Měl za sebou jen pár přihlouplých pubertálních komedií s názvy jako Hele, vole, kde mám káru. A těm, kteří se na něj dívali skrz prsty jako na „zajíčka“ parazitujícího na slávě své partnerky, se mohlo zdát, že to tak zůstane i do budoucna.

  • Jenže Ashton Kutcher všem vytřel zrak. I když trochu jinak, než byste čekali.

Twitter: Chci mít klíče od klece

Ne, ani dnes není Ashton Kutcher žhavým adeptem hereckých Oscarů. I když se občas objeví i ve slušném filmu, herectví není jeho hlavní parketa. Tou je svět médií v nejširším slova smyslu. Ashton je totiž jedním z nejmladších a přitom nejmocnějších vládců mediálního zákulisí. Jeho produkční společnost Katalyst vyrábí desítky filmů a seriálů. Ashton je také jedním z nejsledovanějších lidí na Twitteru – jeho krátké zprávy tam každý den čte více než šest milionů lidí.

  • Ostatně, právě díky Twitteru se mu podařilo zbavit se paparazziů, kteří mu a jeho ženě Demi byli na stopě den co den podobně jako jiným hvězdným párům.

Všechny informace, které by pro bulvár mohly být zajímavé, totiž o sobě zveřejňuje on sám. „Když už se mám vystavovat jako zvíře v zoo, chci, abych byl tím, kdo drží klíče od klece,“ říká mladý muž, jehož nejoblíbenější činností je sledovat na internetu nejnovější trendy a sám je vytvářet.
Digitálními technologiemi je posedlý na každém kroku: „Momentálně mě baví testovat všechny nejnovější telefony – v téhle chvíli u sebe nosím iPhone a Nexus One. V současné době můžete sedět v restauraci u večeře a potřebujete-li cokoliv zjistit, najdete si to na displeji telefonu. Nemusíte už nikam chodit. Technologie opravdu změnily svět,“ konstatuje.

Byl jsem jako oni

Ashton Kutcher má nicméně za sebou pěkně divokou pubertu. „Devadesát procent času jsem sekal dobrotu, ale tu a tam jsem se dostal do problémů,“ říká eufemisticky. Těmi „problémy“ myslí například to, že jako středoškolák se vloupal do ředitelny své školy, byl zatčen a strávil noc v policejní cele.

  • Dnes prý proto občas navštěvuje mladistvé delikventy a dává se s nimi do řeči.

„Říkám jim, že jsem to taky zažil, taky jsem chodil po městě s baseballkou s kšiltem otočeným dozadu, zkoušel jsem drogy, dostal jsem holku do maléru,“ vypráví Ashton a dodává: „To všechno se mi skutečně stalo. Ale teď mě svět uznává. Vzpomeňte si na to, až se budete na tyhle kluky koukat spatra. Vzpomeňte si, že jsou jako Ashton. Byl jsem přesně jako oni, ale dokázal jsem se svým životem něco udělat.“