Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Artur Štaidl řekl, co si myslí o minisérii Iveta: Stejný názor má i jeho teta

Ivana Bartošová a Artur Štaidl
Ivana Bartošová a Artur Štaidl
Zdroj: Profimedia
Ivana Bartošová a Artur Štaidl

Tvůrci minisérie o začátcích kariéry zpěvačky Ivety Bartošové před natáčením pochopitelně potřebovali souhlas pozůstalých, aby seriál vůbec mohl vzniknout. Režisér Michal Samir měl zpočátku ze setkání s Arturem Štaidlem, synem zpěvačky, strach, a spíše se smiřoval s variantou, že k natáčení nesvolí. K jeho překvapení se však Artur k nápadu postavil velmi pozitivně. 

Život zpěvačky Ivety Bartošové, která se v roce 2014 dobrovolně vydala do náručí smrti, dodnes fascinuje tisíce lidí. Dávno předtím, než na sebe zpěvačka začala upozorňovat mnohými bulvárními kauzami, byla obyčejnou dívkou, která se chtěla stát slavnou. A právě o této době vypráví nový seriál z produkce Voyo s názvem Iveta. Třídílná minisérie odhaluje začátky Ivety Bartošové a ukazuje, jak se mladá dívka z Frenštátu pod Radhoštem stala jednou z nejvýraznějších osobností tehdy ještě československé popmusic. 

Artura Štaidla nápad zaujal

Seriál by nemohl začít vznikat bez souhlasu pozůstalých, hlavně pak syna zpěvačky, Artura Štaidla. Režisér Michal Samir tak právě za ním vyrazil, aby jej požádal o svolení. I když byl připravený na to, že Artur nápad smete ze stolu, synovi Ivety Bartošové se jeho vize zamlouvala. „K souhlasu k natáčení mě přesvědčilo několik věcí. Bylo mi sympatické, že za mnou režisér a scenárista Michal Samir přišel osobně, aby mi po letech svých rešerší osobně prezentoval svou představu, a přesto byl vše ochoten položit, pokud bych nesouhlasil,” nechal se Artur Štaidl slyšet pro TN.cz

Pro Artura Štaidla bylo kolikrát čtení scénáře velmi obtížné, nenacházel v něm ale nic, co by chtěl nějak pozměnit nebo upravit. A obdobně se ke vznikající sérii postavila i sestra Ivety Bartošové, Ivana Bartošová. 

Minisérie se nemůže dočkat

Režisér Michal Samir potřeboval svolení k natáčení i od sestry Ivety Bartošové, Ivany. Tu si v seriálu zahrála herečka Eliška Křenková. A nebýt synovce, možná by Ivana Bartošová bývala s natáčením ani nesouhlasila. „Se scenáristou a režisérem jsem se spojila na popud svého synovce Artura. Přesvědčila mě míra lidskosti a porozumění, se kterou Michal k příběhu mé sestry přistoupil,” prohlásila Ivana Bartošová s tím, že se na uvedení minisérie velmi těší a už ze samotného traileru byla nadšená. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky