Artur Štaidl se netají tím, že je pro něj předčasný odchod maminky velice bolestivým tématem, o kterém hovoří nerad.

 „Já to mám nastavené ve svojí hlavě poměrně už dost dlouho tím způsobem, že si tyhlety věci řeším o samotě ve svém soukromí. Nesnažím se to dávat nějak moc najevo,“ svěřil se ve výše zmíněném pořadu.

„Vlastně i letos jsem na výročí její smrti odjel mimo republiku, abych se tomu všemu vyhnul a měl klid,“ přiznal jediný syn populární zpěvačky.

„Jsem samozřejmě hrozně rád za maminku, jsem strašně rád za fanoušky, který má, ale je to taková další věc, na kterou si člověk musí po nějaké době zvyknout. Přece jenom mě poznávají lidi na ulici, baví se se mnou a je pravda, že ze začátku to ne vždycky bylo příjemný,“ přiznal Artur, který se musel vyrovnat nejen se smrtí nejbližší osoby, ale také s nechtěnou popularitou.  

„Nejsme zvyklí na to, že s námi někdo cizí začne mluvit na ulici,“ doplnil s tím, že si svou maminku rád pouští a to hlavně během cest v autě.

Artur také zavzpomínal na to, jak vnímali jeho slávu kamarádi ze školy. „Mám vlastně už jenom, myslím, jednoho kamaráda, se kterým se aktivně bavím, který měl možnost moji mamku ještě poznat. A říkal, že byl hrozně nervózní, když měl jít k nám, a doteďka mi stále připomíná, že to byla nejhodnější ženská, kterou poznal, a že jak byl nervózní, tak to bylo vlastně strašně zbytečný,“ vysvětlil Štaidl.

Ani jednou jsem mu do toho nemusel sáhnout

Nedávno na platformě Voyo vyšla třetí řady minisérie Iveta, která mapuje život Ivety Bartošové a její syn Artur byl u zrodu celého díla a schvaloval jeho obsah.

 „My se s Michalem Samirem, autorem seriálu, poměrně dost kamarádíme a já byl první, za kým přišel s tím, že tohle má v plánu dělat. Domluvili jsme se, že na tom budeme aspoň jako zčásti spolupracovat, že bude mít ten pomyslný palec nahoru, že je to schválený z rodiny,“ popsal Štaidl, jak seriál vznikal.

„Michal vždycky vypracoval scénář, dával mi ho přečíst, schvalovat, upravovat. Ani jednou jsem mu do toho nemusel sáhnout,“ dodal Artur.

Ačkoliv je jediný syn Bartošové hlavním hrdinou třetí řady seriálu, osobně si prý žádnou scénu nebral.

„Dokázal jsem se hodně oprostit od té osobní stránky. S těmi informacemi, které se tam dějí, se vším, co se stalo, jsem skoro půlku života žil. Ano, dojímají mě nějaké situace, které jsou v tom seriálu, ale nemohu říct, že by mě to zasahovalo úplně moc. Oprostím se, řeknu si, je to seriál. Druhá věc je, že jsem dopředu věděl, co bude v seriálu, než jsem viděl samotné záběry. Vnímám to jako skvělé kinematografické dílo, které je dobře natočené, dobře udělané. V tomto mě to baví,“ uzavřel.

Související články