Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Schwarzenegger přirovnal Trumpa ke svému zlému otci a promluvil o krutém dětství

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
Zdroj: profimedia.cz

Známý herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger sdílel video, ve kterém se vyjadřoval k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, jehož dokonce označil za nejhoršího prezidenta USA v dějinách. Kromě středečního útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol ve videu popsal i příběh vlastního otce a jeho otřesné chování. 

Útok Trumpových příznivců na americký Kapitol otřásl celým světem. K události se vyjadřovala spousta známých osobností a politiků, mezi které se zařadil i hollywoodský herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger. Ten na Twitteru sdílel unikátní video s názvem „Svým americkým spoluobčanům a přátelům na celém světě“, ve kterém se lidem snažil předat své poselství.

Prezidenta Donalda Trumpa označil za lháře, který se svým lhaním snažil zmanipulovat řadu lidí. „Prezident Trump je zkrachovalým vůdcem. Do dějin vstoupí jako nejhorší prezident USA všech dob,“ řekl upřímně, co si myslí. Ve svém projevu se také snažil poukázat na vinu za spoluúčast na útoku na Kapitol, která může mít pro výtržníky devastující následky. Za příklad uvedl svého otce. 

Arnold Schwarzenneger Arnold Schwarzenneger Zdroj: profimedia

Arnold Schwarzenegger odkazoval na své dětství, které trávil v Rakousku mezi „zlomenými muži“, kteří svou vinu za spoluúčast na válce utápěli v alkoholu. Ne všichni podle něj byli „vzteklými antisemity nebo nacisty“. Stejně jako jeho otec. „Nikdy jsem to veřejně nesdílel, protože je to bolestivá vzpomínka, ale můj otec chodil domů opilý jednou či dvakrát týdně, křičel a bil nás a děsil moji matku,“ připomínal si herec a guvernér otřesné zážitky z dětství. 

„Protože jsem z Evropy, viděl jsem na vlastní oči, jak se věci mohou vymknout kontrole,“ řekl Schwarzenegger světu a zároveň apeloval na Američany, aby si uvědomili závažnost celé situace. Na druhou stranu herec věří, že události středečního dne upevní americkou demokracii. Je však důležité předejít lžím. „Můj otec a naši sousedé byli také zmateni lží a já vím, kam takové lži vedou,“ prohlásil ještě. 

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Zdroj: profimedia

Hrdina akčních filmů a později kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se narodil v roce 1947 ve městě Thal v Rakousku a vyrůstal ve velmi chudých poměrech. S rodinou žili ve starém domě, kde neměli elektřinu, ústřední topení ani vodovod. Již od mládí Arnold vynikal ve sportech jako fotbal či atletika. Později se rozhodl pro kulturistiku. 

Zanedlouho jej čekaly první úspěchy. Těch přišlo během pár let mnoho. V roce 1975, kdy už měl Arnold za sebou šest titulů Mistr Olympia a získal post žijící kulturistické legendy, oznámil svůj odchod z profesionálního sportovního světa a začal se naplno věnovat herectví. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky