Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

ČT odvysílá nový film Dům na samotě, zářit v roli detektivky bude Arichteva

Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
Zdroj: Profimedia
Veronika Arichteva

V klasické detektivce podle knižního bestselleru se představí jako jedna z hlavních postav Veronika Arichteva. Ta si střihne roli vyšetřovatelky z malé vesnice. Jejím parťákem bude Luboš Veselý. Duo vyšetřovatelů Sedláková a Bergman mají před sebou nelehký úkol, dopadnout sériového vraha.   

Arichteva v nové roli

Pro Arichtevu je role vyšetřovatelky premiérou. Diváci si ji mohou pamatovat jako zdravotní sestričku z Ordinace v růžové zahradě, djku Denisu ze Slunečné a nebo také jako Magdalénu z První republiky. O své premiéře v roli vyšetřovatelky prozradila: „Je to mladá holka, která přišla do velkého města a snaží se všem dokázat, že na to má. Myslím, že máme společnou energii a nasazení pro věc. Nikdy bych ale nemohla dělat práci kriminalistky. Krev, přítomnost někoho, který jinému člověku ublížil, vyšetřování a hledání souvislostí…, v tom bych asi neobstála. I když si o sobě myslím, že jsem docela silná povaha, tak tohle by mě zlomilo.“ Jak se zdá, diváci budou Arichtevu vídat zase více na televizních obrazovkách, nedávno prozradila na svém Instagramu, že společně s manželem režisérem Biserem natáčí nový projekt.

Kriminálka plná hvězd


„V knihách Michaely Klevisové je psychologie i humor, což se mi líbí. Viděl jsem je kdesi v knihkupectví. Koupil jsem si audioknihu Kroky vraha a chtěl jsem si to pouštět v autě cestou na chalupu. Byla to dvě cédéčka, a to druhé nějak nehrálo. Tudíž jsem nevěděl, jak to bude dál. Trochu jsem znervózněl, a pochopil jsem, že to vyprávění mě natolik zaujalo, že jsem koupil cédéčka znovu a zároveň i další knihy. A tak to vzniklo,“ řekl o předloze řezisér Viktor Polesný a doplnil: „U diváků často vítězí detektivky v klasickém stylu, kde nejsou v popředí násilné scény. I my jsme se krvavým scénám záměrně vyhnuli.“ V dalších rolích se představí hned několik známých tváří: Jiří Schmitzer, Radek Holub, Vlastina Svátková, Martin Kraus, Stanislava Jachnická, David Suchařípa a Kateřina Winterová.

Nový film režiséra Viktora Polesného na náměty knihy Michaely Klevisové Dům na samotě uvidí diváci ČT1 v neděli 6. března od 20:10 hodin.

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky