Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Arabela: Z princezny je krásná maminka dvou dětí a po filmové kariéře netouží

Rozsáhlý televizní projekt katapultoval Janu Nagyovou na výsluní popularity
Rozsáhlý televizní projekt katapultoval Janu Nagyovou na výsluní popularity
Zdroj: Flickr.com
Více v galerii
Rozsáhlý televizní projekt katapultoval Janu Nagyovou na výsluní popularity

159. neoblíbenější seriál. To je třináctidílný pohádkový cyklus režiséra Václava Vorlíčka, který natočil na objednávku východoněmecké produkce. Zazářila v něm nejen Dáda Patrasová, jež svou slávu později dokázala využít a jít z role do role, ale také křehká Jana Nagyová, představitelka Arabely. Ta bohužel svou popularitu využít nedokázala.

Devatenáctiletá Jana Nagyová měla štěstí, že se k roli dostala. Původně měla hrát půvabnou princeznu Libuše Šafránková, ta ale kvůli zdravotním komplikacím musela účast na ročním natáčení odmítnout. Když filmový štáb narychlo zorganizoval konkurz, netušil ještě, že najdou typově podobnou Slovenku.

I když měla minimální herecké zkušenosti, režisér si ji vybral i díky tomu, že se svou seriálovou sestrou už excelovala v dramatu Jindřicha Poláka Smrt stopařek. Libuše Šafránková si ale nakonec v seriálu také zahrála. Díky tomu, že Jana nezvládala české "ř", musela ji předabovat. Zajímavostí je, že se role obrátila v pohádkovém dramatu Sůl nad zlato z roku 1982, kde Šafránková hraje hlavní roli. 

Jana Nagyová se stala žena v domácnosti Jana Nagyová se stala žena v domácnosti Zdroj: Profimedia.cz

Rozsáhlý televizní projekt katapultoval blonďatou krásku na výsluní popularity. Nejenže se pohybovala mezi hereckou elitou, pohádková série se stala tak populární, že ji znal každý člověk v minimálně třech státech Evropy. I díky tomu, že východoněmecká produkce na výdajích nešetřila a režisér Vorlíček si tak mohl dovolit okázalé kostýmy, propracované scény a filmové triky. Pro diváky byla Arabela jednoduše na vrcholu. (Zdroj: Zdroj: www.csfd.cz, Arabela, zajímavosti)

Občas si posteskne po své ztracené herecké kariéře Občas si posteskne po své ztracené herecké kariéře Zdroj: Profimedia.cz

Využít tuto pozici k získání dalších rolí však Jana Nagyová nedokázala. Objevila se sice v několika filmem nebo divadelních inscenacích, šlo ale většinou o nekomerční tituly a nezajímavá témata. Z paměti diváků a filmařů se tak pomalu, ale jistě vytrácela. Hřebíček do své herecké rakve přidala emigrací do Německa, kam se odstěhovala se svým druhým manželem, podnikatelem Haraldem Schlegelem.

Už jako maminka dvou dětí s mírnou nadváhou se do role princezny nehodila. Režisér ji přesto do pokračování Arabely oslovil. Comeback se ale nekonal. Jana si prostřednictvím agentky řekla o říliš vysoký honorář. Roli nakonec získala Miroslava Šafránková a z Jany Nagyové se stala žena v domácnosti, co si sem tam posteskne po své ztracené herecké kariéře. (Zdroj: www.csfd.cz, tvůrce, Jana Nagyová

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky