Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Arabela: Natáčení doprovázelo smutné rozvodové řízeni Brodského a Brejchové

Brodský s Brejchovou to neměli na place lehké
Brodský s Brejchovou to neměli na place lehké
Zdroj: Profimedia.cz

Kdo by si je nepamatoval jako zamilovanou královskou dvojici v hudebním filmu Noc na Karlštejně. Filmový pár Jana Brejchová a Vlastimil Brodský byl ve skutečnosti manželi i mimo filmové plátno. Naposledy si spolu zahráli v pohádkovém seriálu Arabela. Tam ale spolu už "necvrlikali", procházeli totiž smutným rozvodovým řízením.

I když jejich vztah nebyl ideální, vydrželi spolu 18 let a zplodili spolu okatou dceru, později také herečku, Terezu Brodskou. Ta v článku Veroniky Strejcové pro idnes.cz vzpomíná: "Myslím, že se skvěle doplňovali. Maminka je velmi emotivní, tatínek byl velmi intelektuálně zaměřený, takže si myslím, že to do sebe skvěle zapadalo. Jako dítě mám vzpomínky na maminku, která byla neustále v kuchyni, a na tatínka, který byl zavřený v pracovně. Slýchala jsem často: ‚Ticho, Terezko, ticho, tatínek pracuje.‘ Kdežto maminka se učila dialogy, zatímco míchala omáčky a vařila polévky.“

Dlouhý rok plný trápení

Arabela se natáčela rok. Je těžké si představit, čím si museli manželé a herečtí kolegové v jednom procházet, když se o jejich rozvodu šuškalo na každém rohu. Vše ale ustáli a na konečném výsledku není jejich smutný osud poznat. K tomu se vyjádřil i režisér Václav Vorlíček v knize o Brejchové Lásko má já stůňu autora Karla Svobody: "Chovali se jako profíci. Že jsou v nějakém rozchodovém řízení nebo rozvodovém řízení, na sobě nedali vůbec znát. Možná při obědě šlo mezi nimi postřehnout takové drobné špičkování. Do toho se jim samozřejmě míchal Sovák svými jízlivostmi nebo Menšík se svým nekončícím brebentěním."

Naposledy si spolu zahráli v pohádkovém seriálu Arabela Naposledy si spolu zahráli v pohádkovém seriálu Arabela Zdroj: Profimedia.cz

Nakonec se manželé rozvedli a v klidu si rozdělili i dluhy, které jim ale účinkování v slavném seriálu Arabela pomohlo trochu pokrýt. Jana Brejchová se otřepala rychle. Již v rozvodovém řízení totiž měla vztah s dalším hereckým kolegou, charismatickým Jaromírem Hanzlíkem. Vztah jim vydržel 13 let. Autoritativní povaha Jaromíra a jeho neuctivé chování k Brejchové však přeteklo pomyslný pohár trpělivosti v kanadském Montrealu, kam společně s Jaromírem vyjela za jeho kamarádem. Tam se s ním definitivně rozešla.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky