Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Antonio Banderas posedlý láskou

Antonio Banderas posedlý láskou
Antonio Banderas posedlý láskou
Zdroj: Isifa.com

Španělský krasavec Antonio Banderas je zpátky. Do našich kin zamířil thriller Kůže, kterou nosím, ve kterém se herec představuje nejen v odvážných erotických scénách, ale i jako muž posedlý láskou. V civilu to pro něj také platí.

Banderas představuje v tomhle dramatu slavného režiséra Pedra Almodóvara, vyhlášeného plastického chirurga, který se nedokáže ani po mnoha letech smířit s tragickou smrtí své manželky a rozhodne se „stvořit“ její dvojnici.

Diskutujte: V čem je váš chlap lepší než Antonio Banderas?

Fešák i v padesáti

Jak se mohli na vlastní oči přesvědčit všichni Banderasovi fanoušci předloni na festivalu v Karlových Varech, na svou padesátku herec rozhodně nevypadá. A to si dobře uvědomuje jeho jen o tři roky starší, ale poněkud životem unavenější manželka Melanie Griffith. Na svého manžela prý neskutečně žárlí. Pravda ovšem je, že se během jejich patnáctiletého manželství ani předtím, kdy spolu chodili, neprošvihla žádná Antoniova milostná aférka. Naopak kryje své ženě gentlemansky záda i v prekérních sitruacích, jako byla ta ve Varech, kam přiletěl bez ní a omlouval “svou drahou polovičku” jinými závazky. Přičemž všichni zainteresovaní věděli, že se Melanie už poněkolikáté léčí ze závislosti na prášcích a alkoholu.

Antonio Banderas posedlý láskou Antonio Banderas posedlý láskou Zdroj: Isifa.com

Věrný a oddaný

Když si před oněmi šestnácti lety bral tehdy ještě ve světě málo známý Španěl slavnou hollywoodskou hvězdu Melanii Griffithovou, třikrát rozvedenou matku dvou dětí, málokdo věřil, že tohle manželství má nějakou budoucnost. Navzdory tomu a navzdory mnoha partnerským bouřím jsou spolu dodnes. A to i přesto, že se za ta léta jejich profesní role obrátily. Zatímco pro padesátileté herečky moc šancí uplatnit se před kamerou není, Antonio točí jako zběsilý, a to jak v Hollywoodu, tak v rodném Španělsku. A kromě toho řady jeho fanynek zdaleka neřídnou, ba právě naopak. Těm, kterým se zdál coby ulízaný mladíček moc lacině líbivý, objevují s jeho přibývajícím věkem hercovo mužné charisma.

Nejoddanější obdivovatelku má však ve své ženě Melanii. Ta je mu navíc vděčná, že ji neopustil, když se v posledních letech opakovaně léčila ze závislostí na klinice v Utahu. „Je úžasný, jak mě podporuje v léčení mé nemoci,“ vyhlašuje svůj vděk do světa. A on jí opravdu hrozil, že když tam nepůjde, rozvede se. I když se zdá, že i jeho váže k manželce silné pouto.„Jsem šťastný od prvního dne, kdy jsme se potkali. Díky ní se můj život dramaticky změnil. Znovu a znovu se do ní zamilovávám. Když nás potřebovala, celá naše rodina se podílela na procesu Melaniny rehabilitace. Společně jsme chodili na všechny terapie.“

Antonio Banderas posedlý láskou Antonio Banderas posedlý láskou Zdroj: Isifa.com

Když jiskra přeskočila

K osudovému setkání ostře sledované dvojice došlo v roce 1995 při natáčení romantické komedie Jedna navíc. Filmový svět bral jejich milostné vzplanutí jako další z banálních románků, který brzy vyšumí. Kromě toho na Melanii čekaly doma dvě děti – syn Alexander, tehdy desetiletý, jehož otcem je jeden z hereččiných manželů Steve Bauer, a šestiletá Dakota. Jejím otcem je pro změnu v pořadí první a třetí manžel, herec Don Johnson. I Antonio musel zaplatit svou daň, když se musel rychle rozvést se svou španělskou kolegyní Anou Lezaovou. Pro tu byl rozchod s milovaným Antoniem šokem a dlouho se z něho vzpamatovávala.

Antoniova láska Stella

Hned, jak byli oba volní, vzali se a v roce 1999 se jim narodila dcera Stella. „Od té doby, co přišla na svět, jsem se od ní naučil mnohem víc než ona ode mne," vzdychal Banderas, pro kterého zůstala Stella jediným dítětem. S Melanií sice plánovali ještě další děti – který Španěl by si nepřál syna ? – ale příroda jim nebyla nakloněna. Melanie to velmi těžce nesla a dlouho se nemohla smířit s tím, že nepřivede na svět Antoniova vytouženého potomka. Měla panický strach z toho, aby ji Antonio neopustil. Jejich přátelé to nedokázali pochopit a v jejich hlase je slyšet i nádech škodolibosti. „Melanie má tři krásné zdravé děti, několik luxusních domů, dost peněz na to, aby už nemusela nikdy pracovat, a Antonio ji nepokrytě miluje. Navíc on je věřící katolík, pro něhož je rodina nade vše. Kvůli Stelle by zůstal, i kdyby se s Melanií nedalo vůbec vydržet. A upřímně řečeno, někdy má opravdu svatou trpělivost.“

Nevíte, co si představit pod jménem Antoniova nového filmu Kůže, kterou nosím? Máme pro vás upoutávku z něj, která vás jistě zaujme. 

 Přečtěte si ještě:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky