Ve vážném stavu byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Poté, co se jeho stav stabilizoval, byl z Benešova převezen do pražské nemocnice, kde se o něj staral jeho ošetřující lékař. Antonín Panenka nakonec boj s koronavirem vyhrál a mohl jít domů.

„Tátu jsem ve středu v 11 hodin vyzvedl v nemocnici a odvezl domů. Testy na covid už má naštěstí negativní, ale stále ho trápí zápal plic. Doktoři však uznali, že nemusí být v nemocnici, a propustili ho do domácího léčení,“ řekl Klubu Bohemians 1905 jeho syn Tomáš Panenka.

Panenka se do povědomí lidí dostal jako mladík, když kopl vítěznou penaltu ve finále mistrovství Evropy 1976 v Bělehradu proti Německu. Povedlo se mu to netradičním kopem přímo doprostřed branky. Na základě toho se jeho „panenka“ stala oficiálním názvem pro tento kop užívaným po celém světě.

Od Václava Krause dostal v roce 2008 státní vyznamenání, před rokem se stal laureátem hlavní ceny Českého klubu fair play. V Klubu Bohemians je ve funkci čestného prezidenta.

Nyní už je v pohodlí domova

„Je to čestná funkce, jde hlavně o šíření dobrého jména našeho legendárního klubu. Zahrnuje to vztahy s partnery a sponzory, účast na jejich akcích, kde mě chtějí na fotky nebo proto, abych něco řekl, zavzpomínal,“ popsal Panenka svoji úlohu pro krcakzije.cz.

„Ale samotný klub nevedu, o ničem důležitém nerozhoduju, nemusím do Ďolíčku denně chodit jako do práce,“ dodal. Za sebou má opravdu zářnou kariéru.

V roce 1980 byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Československa. Za svůj tým odehrál 59 zápasů a dal 17 gólů.

Pokud pomineme jeho zdravotní problémy, do dnešních dnů se cítí jako mladík. „Já ten věk nevnímám. Jsem rád, že na hřiště pořád můžu chodit a taky dost chodím. Hraju tenis, zrovna dneska jsem na turnaji, golf, nohejbal, ping pong i fotbal, i když ten je pro mě nejtěžší. Člověk v něm musí nejvíc běhat a já mám obě kyčle umělé,“ řekl už v pozdějším věku Panenka webu isport.blesk.cz.

Ke sportu obecně má kladný vztah. „Hrál jsem i hokej, s hokejkou mi to šlo, ale na bruslích ne tolik. Možná by to byl tenis,“ hádal Panenka, čemu by se věnoval, kdyby se neplno nepustil do fotbalu. „Ale já mám díky tělocvikáři na základce dobrý základ na všechny míčové sporty. Asi bych nemohl běhat, plavat nebo lyžovat. Ale s míčem skoro cokoli,“ svěřil se Panenka.

Antonín Panenka s dcerou a vnoučaty