Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co dělá hvězda Kamarádů Antonín Navrátil: Po těžkém období našel konečně klid

Marek Eben a Antonín Navrátil v seriálu Kamarádi
Marek Eben a Antonín Navrátil v seriálu Kamarádi
Zdroj: ČSFD
Marek Eben a Antonín Navrátil v seriálu Kamarádi

Seriál Kamarádi má pro mnoho pamětníků dodnes zvláštní kouzlo. Točil se v Praze na Malé Straně v dobách, kdy ještě děti běhaly volně po venku a na místo civění do tabletu vyváděly roztomilé skopičiny. Vedle proslaveného Marka Ebena v Kamarádech účinkoval méně proslavený Antonín Navrátil. Také pro něj seriál znamenal významný profesní start.

Antonín Navrátil přitom o herecké dráze nikdy nesnil, pocházel z dělnické rodiny a jeho předkové se žádnému umění nevěnovali. Konkurz na roli v Kamarádech však nečekaně vyhrál, a pak se to už jen vezlo. Režisérka Vlasta Janečková si ho později vybírala i pro další role v různých televizních inscenacích a pohádkách. Jako mladík měl Antonín líbivý vzhled, a hodil se tak pro postavy princů a venkovských Honzů.

Antonín se nakonec nechal přesvědčit, že by se měl herectví věnovat profesionálně, a po maturitě nastoupil na DAMU. Jedenáct let působil v Divadle Na Vinohradech, odkud v roce 1992 odešel kvůli osobnímu sporu. Krátce se pak živil jako řidič kamionu a umělecký kovář. "Po dvou letech mě zlákali na dabing nového typu a já tomu úplně propadl. Začal jsem nejen dabovat, ale i režírovat," svěřil se Navrátil.

U dabingu nakonec už zůstal. Nejlépe mu je ovšem na venkovské chalupě, kde chová koně a pěstuje ovocné stromy. Jen manželství se mu nevydařila. Dvakrát se rozvedl a s bývalou manželkou Ivanou se dlouhá léta soudí o nesvéprávnou dceru Kačenku.

Ex-manželé bohužel nedokázali udržet podrobnosti mezi sebou, a jednu dobu si dokonce posílali ošklivé vzkazy přes bulvární média. Podle Ivany je Antonín "blázen a pohádkář", který není schopen dávat na postiženou dceru pozor a ohrožuje její zdraví, herec zase tvrdí, že jeho bývalá žena dělá z Kačenky větší chudinku, než je. "U mě se neprojevuje tak postižená jako u matky, když je se mnou, netrpí žádnými záchvaty," nechal se před časem slyšet Antonín. Ivaně nemůže zapomenout, že dceru poslala do ústavu, místo aby ji pustila k němu na venkov, kde by mohla trávit čas s milovanými koni.

V posledních třech letech už nicméně Antonín soustředí pozornost na veselejší životní události: narodila se mu totiž třetí dcera. "Mám k ní trochu dědečkovský vztah," zažertoval 62letý herec, kterého na stará kolena očividně neopouští míza.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky