Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Miloš Forman by byl pyšný: Jeho úspěšné vnučce se daří i v osobním životě

Antonie Formanová
Antonie Formanová
Zdroj: Profimedia
Antonie Formanová

Čtyřiadvacetiletá herečka Antonie Formanová se stejně jako zbytek její rodiny drží světa filmu. Zazářila už v několika rolích a je více než jasné, že se její kariéra vyvíjí tím vůbec nejlepším směrem. A k natáčejí tíhne i její partner. 

V rodině Formanových se zkrátka talent dědí a u Antonie Formanové tomu nebylo jinak. Její dědeček Miloš Forman byl oscarovým režisérem, její babička zase herečkou. A herectví se věnuje i tatínek Petr Forman. Není proto divu, že i sama Antonie se našla před kamerou. 

Nabídky se jen hrnou

Antonie Formanová se před kamerou objevila poprvé v roce 2018 v televizním filmu Dukla 91 a její kariéra se začala slušně rozjíždět. S největším úspěchem se dosud setkala v roce v roce 2021, kdy získala ocenění Český lev v kategorii Nejlepší vedlejší herečka. Následně se objevila také ve filmech jako Slovo anebo Hranice lásky.

Šťastná po všech směrech

Antonii Formanové, která studovala na katedře alternativních a loutkového divadla v DAMU, se v posledních letech ovšem nedaří jen na poli práce, ale také v osobním životě. Jak prozradila v rozhovoru pro Blesk, už nějakou dobu tvoří pár s mladým režisérem Adamem Martincem. A i ten sklízí mnoho úspěchů. Je například držitelem Českého lva za nejlepší krátkometrážní film. 

Dvojice spolu dokonce i spolupracovala. „Už jsem měla to štěstí, aby mě režíroval. Byly to dva takové menší projekty a byla to příjemná spolupráce,” usmívala se Antonie v rozhovoru pro eXtra.cz. Se svým partnerem spoustu věcí konzultuje. Sama se totiž zajímá o režii a párkrát se za kameru postavila. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky