Matka Anne, Nancy, dostala první životní ránu v momentě, kdy zjistila, že její manžel je gay. Nancy je hluboce věřící křesťanka a skutečnost, že její manžel je homosexuál tak otřásla její vírou v Boha. Manžel Donald zemřel v roce 1983, stal se jednou z prvních obětí viru HIV v Americe.

Neshody mezi matkou a dcerou

Jako křesťanka nesla Nancy velmi těžko i vztah její slavné dcery Anne s moderátorkou Ellen Degeneres. Lesbický vztah Anne jí vadil natolik, že se s ní v roce 2000 rozhádala. Nancy se dotklo i to, že Anne veřejně přiznala, že její dlouholeté psychické problémy jsou od doby, kdy ji otec znásilňoval. Zneužívání se měl otec údajně dopustit i na jejím bratrovi Nathanovi.

Sama Anne se v jednom z rozhovorů pro americkou televizi ABC svěřila s tím, že vyrostla ve zvláštní rodině. "Já nejsem šílená, ale život šílený je. Byla jsem vychovávaná v šílené rodině a trvalo mi třicet jedna let, než jsem to šílenství ze sebe dostala."

Přežila čtyři z pěti dětí

Nancy si zažila noční můru všech matek. Jako miminko na následky vrozené srdeční poruchy jí umřela dcera Cynthia. Krátce po smrti manžela Donalda se při autonehodě zabil i syn Nathan, tomu bylo pouhých osmnáct let. V roce 2006 nadobro odešla i nejstarší ze všech dětí, dcera Susan, která podlehla nádoru na mozku. Anne začátkem srpna pod vlivem drog vrazila v Los Angeles do domu, kde její auto začalo hořet, kvůli nedostatku kyslíku se ocitla ve stavu mozkové smrti, po pár dnech tak byla odpojena od přístrojů. Z pěti sourozenců je na světě už jen dcera Abigail.