Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak bydlí Anne Hathaway: Dům s jedinečným příběhem plný romantiky a vkusu

Anne Hathaway s manželem
Anne Hathaway s manželem
Zdroj: Profimedia
Více v galerii
Anne Hathaway s manželem

Oscarová herečka Anne Hathaway (37) a návrhář šperků Adam Shulman se brali v roce 2012. Mají spolu dvě děti a bedlivě si střeží soukromí. O dům s jedinečným příběhem se ale museli podělit. 

Historie 

Kalifornie je místo, kde by člověk dům, který nápadně připomíná horskou chatu ve Švýcarsku, nečekal. Původní majitelé se nechali alpskou architekturou inspirovat už v roce 1906. O jedenáct let později byl sice poničen silným požárem, ale došlo k citlivé rekonstrukci. Chatu vlastnil Yves Sait Laurent (†71) a režisér Wes Anderson (51) a každoroční silvestrovské párty tam pořádal slavný David Bowie (†69). 

Pohodlí a zábava 

Manželé oslovili studio Shamshiri a požadovali, aby pro ně vytvořili místo plné designu a romantiky, ale zároveň domov, kde bude radost odpočívat a vychovávat děti. Z výsledku jsou nadšení. Milují barvy a propojení moderny, luxusu a starých a vzácných solitérů. Designéři museli tvořit tak, aby se dům přizpůsobil počtu lidí. Pro čtyřlenou rodinu je klidným místem k přemítání a hloubání. S partou přátel a známých se dům mění v prostor s jedinečnou energií, žije a pulzuje. 

To, co herečku na chatě zaujalo jako první, byl výhled a okolní příroda. Na jedné straně údolí, na druhé holé svahy. Uvnitř se prolíná dřevo s kamenem, vzájemně se příjemně doplňují. Kuchyňka zaujme pastelovými tóny a designem horské chaty. V ložnici se nechali designéři unést a zkombinovali růžové odstíny, robustní postel a kameninové obložení. Společenské místnosti jsou koncipované tak, aby se v nich mohla sejít početná skupinka přátel, ale neztrácí nic ze své útulnosti. Koberce s abstraktními vzory, které byly na vrcholu před čtyřiceti lety, starožitné komody, lampičky a plyšové ušáky s podnožkami kontrastují s designovými lustry ve tvaru disko koulí a s moderními obrazy. Příjemným kompromisem celého domu je zimní zahrada, kde tráví celá rodina nejvíce času. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU