Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slováčková nafotila odvážné krásné fotky. Otevřeně mluví o svém těle po rakovině

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Zdroj: Profimedia

Anička Slováčková je odjakživa bojovnice. Když lékaři zjistili, že má rakovinu, mladá herečka se rozhodla, že ji porazí, a tak se také stalo. Aby dodala lidem odvahu, nechala se nafotit nahá a promluvila o tom, jak je důležité přijmout své tělo.

„Tak co vy a předsevzetí do nového roku?“ táže se u odvážných snímků na svém Instagramu všech fanoušků statečná Anička. „Já to upřímně nikdy nevydržela, asi jsem nebyla dostatečně motivovaná, a další roky mi už přišlo celkově zbytečné si vůbec nějaké předsevzetí dávat,“ myslí si.

„Ale tento rok jsem si řekla, že se prostě hecnu, a několik jsem si jich na papír napsala. Já a moje tělo spolu svádíme nekonečně dlouhé souboje. Od nenávisti k sobě samé po první lekce zdravé sebelásky, kterou jsem si začala ordinovat ale až rok zpět,“ prozrazuje dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka.

„Je to běh na dlouhou trať, to vám povím… Ale když někdo odjakživa řeší to, kolik máte kilo, jak vypadáte, jak se oblékáte… asi prakticky není možnost, aby to v člověku po dobu dospívání a i zbytku života nerezonovalo,“ míní.

Anna Slováčková Anna Slováčková Zdroj: Profimedia

Dle svých slov otevírá další Pandořinu skříňku. „Takhle teď vypadám. Tohle jsem já. Tohle je tělo, které je o několik kg těžší než před celou nemocí. Tohle je tělo, které má celulitidu, špeky na břiše a tři brady. Já vím, že nevypadá dokonale. Nejsem modelka z katalogu. Ale víte co? Tohle tělo mi zachránilo život,“ hlásá herečka na sociální síti.

„A já se stydím za to, kolikrát stojím doma před zrcadlem, brečím a je mi ze sebe špatně, protože nejsem ta drobná, hubená holka, jakou jsem si jako malá vysnila být. Jsem to prostě já. Žena s velkým zadkem, prsama, boky a stehny,“ přiznává.

„Konfekční velikost už asi nikdy nebude XS nebo S a stahovací prádlo bude vždycky moje poslední záchrana, protože si radši večer dám maso s bramborem než salát,“ říká optimisticky Anička.

Anička Slováčková Anička Slováčková Zdroj: Profimedia.cz

„Inu, jak se říká – ve zdravém těle zdravý duch. Sport jsem odjakživa milovala, a ta kondice se za rok nemoci vypařila. Nenapsala jsem si tedy, že chci zhubnout a vážit vysněných 62 kg. Chci začít znovu aktivně sportovat, mít radost z každého nového pohybu, který mé tělo znovu zvládne (díky Bohu za svalovou paměť). Chci ho zaplavit láskou v podobě zdravého jídla (což tedy až na pár dní, jako jsou třeba Vánoce, plním v podstatě odjakživa). A hlavně o svém těle smýšlet pozitivně,“ motivuje ostatní.

„Všechnu tu lásku, co rozdáváte kolem, šetřete trochu i sami pro sebe. Všichni jste krásné, jedinečné a úžasné bytosti. Buďte sami sebou. Starejte se o sebe a vaše tělo vám to bude s láskou vracet,“ nabádá ostatní.

Sama přiznává, že fotit něco takového pro ni byla výzva a další výzvou bylo to zveřejnit. „Ale je to pro mě další krok k přijetí se,“ tvrdí Anička, která se za celou dobu boje s rakovinou nevzdala, a navíc se ani nebála o ní mluvit. Klobouk dolů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky