„S tatínkem hrajeme představení DNA nebo také představení Bůh masakru se skupinou Soubor,“ rozhovoří se Polívková v rozhovoru pro iDnes.cz. La Fabrika je zkrátka její milované divadlo, na které nedá dopustit. Bolek Polívka jí v herecké profesi mnohdy pomáhá.

„Táta je pro mě při práci uklidňující element,“ přiznává. Svoji práci Polívková miluje, ale koukat se na sebe nemůže. Když se vidí na obrazovce, nejraději by utekla. Je navíc přesvědčená, že na obrazovku nepatří a nezdráhá se zkritizovat.

Táta byl pro Aničku vždycky vzorem

„Koukat se na sebe na plátně nedokážu, je mi to hrozně nepříjemné. Je pravda, že čím starší projekt je, tím je to snazší. Ale nezkoušela jsem to úplně, abych pravdu řekla,“ tvrdí Polívková.

Neváhala na sebe prozradit, že si zakrývá rukou obličej. „Vždycky! Vždy se mi to stává, já mám pocit, že opravdu nepatřím před kameru. Že jsem vymyšlena na jeviště a tam mi to svědčí a většinou přesvědčuji režiséry, že nejsem ta pravá na tu roli. Ale zároveň mě to hodně baví,“ směje se.

Kaskadérku nahradil kaskadér

Nedávno dotočila seriál Einstein, kde má pěkně akční roli. „Kaskadérku jsem neměla, pokud vím, možná tak v autě při hodně rychlých jízdách. Tam byl kaskadér, který měl moji paruku, ale jinak ne,“ popsala průběh natáčení kriminálního seriálu.

„Byl tam takový moment, kdy jsem měla někoho zezadu napadnout a byla jsem z toho tak nervózní, že jsem tam přišla o půl dialogu dřív. Ale že by to bylo úplně těžké? Ono je to televizní natáčení opravdu hrozně rychlé,“ pokračuje.

„Snažili jsme se to udělat co nejrychleji, takže tam neprobíhalo nic velkého, žádné „kombaty“. Ale párkrát jsem si do někoho z kaskadérů kopla,“ práskla na sebe herečka. V novém seriálu hraje s Vojtou Kotkem, jenž představuje pravnuka Einsteina.

„Hraji v něm komisařku Lenku Vrabcovou. Ta má ráda svou práci, ale také má ráda svého syna a úplně to všechno nějak nestíhá dohromady. Má kolegu, prapravnuka Einsteina, který jí tu práci ulehčuje, ale zároveň komplikuje a hrozně ji občas rozčiluje,“ přibližuje děj Polívková.

Střelecká průprava

„Chodila jsem na střelnici. Měla jsem i takový výcvik, kde se chodí po chodbách a podobně. Každopádně mě to moc bavilo a šlo mi to. Střelci ze mě byli hrozně nadšení,“ objasňuje herečka, jak probíhaly přípravy na novou roli. Premiéra seriálu byla kvůli koronaviru odložena.