Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sourozenci Polívkovi - Anna a Vladimír

Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
Zdroj: Profimedia
Vladimír Polívka

Klan Polívkových je velmi známý a také oblíbený. Prim v něm ale už nějakou dobu nehraje táta Bolek ani charismatická Chantal Poullain, ale mladší ročníky. Ať už se jedná o hercovu dceru Aničku, nebo syna Vladimíra. Tento sourozenecký pár boduje u českých diváků čím dál více.

Anna Polívková a Vladimír Polívka patří mezi děti slavných rodičů, není tedy divu, že jablko nepadlo daleko od stromu a i oni se stali úspěšnými herci. Excelují především v seriálech, kde ztvárňují nezaměnitelné role, ale objevují se i v oblíbených filmech.

Pojďme se nejprve podívat na starší z dvojice, herečku Annu Polívkovou. Charismatická herečka s výrazným nosem hraje většinou ženy, které hledají lásku. Její role jsou okořeněny smyslem pro humor a neuvěřitelným hereckým umem, který diváky prostě baví.

Vzpomeňme na kultovní film na motivy knihy Michala Viewegha Účastníci zájezdu, kde si střihla roli stárnoucí osamělé Jolany. Všichni se jistě shodnou, že bez Aničky by film nikdy nebyl tak skvělý. Také právě díky němu vystřelila v roce 2006 její kariéra do závratných výšin.

Dcera Polívky a Steimarové

Polívková je dcerou komika Bolka Polívky a herečky Evelyny Steimarové, na herecké geny si tedy rozhodně stěžovat nemůže. Se svým slavným bratrem Vladimírem tak má společného jen otce. Maminku jim Bolek, jak s oblibou říká, dopřál každému vlastní.

Nyní ji diváci mohou pravidelně vídat v onlinovém seriálu Einstein, kde hraje kriminalistku Lenku Vrabcovou po boku Einsteina v podání Vojty Kotka. Ale není to jediný počin, který v poslední době natočila, vlastně jde z filmu do filmu. Za zmínku určitě stojí zimní komedie Špindl, Dvě nevěsty a jedna svatba nebo Ženská na vrcholu.

Přesuňme se k jejímu nevlastnímu bratrovi Vladimírovi, který jí určitě ostudu nedělá, je totiž možná ještě obsazovanější než ona. Není se čemu divit, Vladimír je pohledný, sympatický, talentovaný a charismatický. Prostě ideální kombinace pro oblíbeného českého herce.

Syn Polívky a Poullain

Od čtvrté řady ho můžete pravidelně vídat v seriálu Polda, kde hraje absolventa policejní akademie Vojtu, kterého dostane pod svá křídla starší kolega David Matásek. V seriálu představuje rebela, který si nepotrpí na služební postupy a vše si dělá tak nějak po svém.

Kromě tohoto charismatického chlápka odnedávna hraje i v oblíbeném seriálu Slunečná. I zde je jeho role více než zajímavá, jde totiž o specialistu na umělé oplodnění. Samozřejmě zamotá hlavu nejedné seriálové ženě s hlavní představitelkou Týnou v čele.

Za zmínku rozhodně stojí také jeho role ve filmu Ženy v běhu nebo v uměleckém snímku Do větru, který se celý odehrává na plachetnicích. Oba sourozenci Polívkovi jsou prostě úspěšní a talentovaní, proto na ně mohou být rodiče pyšní.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU