Česko hledá Superstar je obdobou britské televizní soutěže Pop Idol, ve které amatérští zpěváci mají možnost předvést svůj hudební talent.

Pořad se pod různými názvy vysílal v mnoha zemích a do Čech dorazil přesně před dvaceti lety, tedy v roce 2004.

Bezesporu největší slávu přinesla účastníkům právě první řady, kterou vyhrála Aneta Langerová a zviditelnila se v ní třeba Šárka Vaňková, Sámer Issa či Martina Balogová.

Odborná porota byla tehdy ve složení Ondřej Hejma, Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup a Milan Herman a ve finálových kolech o osudu amatérských zpěváků již rozhodovali televizní diváci pomocí hlasování.

Mezi uchazeči ovšem byli bohužel i tací, kteří hudebního talentu příliš nepobrali a k nim bezesporu patřila Anička Gleisnerová.

Nevydařené výkony tehdy mohli lidé ocenit a dát jim hlas prostřednictvím sms, aby následně zabodovali ve Hvězdné pěchotě, tedy výběru nejhorších vystoupení.

Absolutní vítězkou se stala právě Anička přezdívaná Dajdou, která získala tolik hlasů, že se umístila na postu generála a neměla konkurenci.

Zdroj: Youtube

Gleisnerová na castingu zazpívala dvě písničky od své oblíbené zpěvačky Dido, kvůli které mimochodem dostala svou přezdívku.

Anička zaujala nejen otřesnou, respektive neexistující intonací, ale také příšernou výslovností angličtiny, v níž skladbu spíše odrecitovala.

Překvapivá navíc byla reakce mladé zpěvačky, která odmítla přijmout verdikt poroty a začala se s nimi hádat, že dle svého názoru zpívat umí a vyndala jim, že muzice nerozumí.

Střední školu žalovala dvakrát po sobě

Před osudným výstupem se Anna Gleisnerová věnovala studiu Střední ekonomické podnikatelské školy v Mladé Boleslavi, kde dnes žije se svými rodiči.

Podle maminky si výstupem velice uškodila a ve městě se stala terčem posměchu a lidé si na ni ukazovali prstem a vysmívali se jí kamkoliv přišla. Tehdy Anička dokonce musela údajně vyhledat pomoc psychologa.

Kvůli Superstar dokonce přišla Gleisnerová o práci pokladní v Kaflaundu, kde po škole pracovala, a dlouho nemohla sehnat náhradní zaměstnání.

Není divu, že se i dvacet let poté, se raději pozornosti veřejnosti a médií vyhýbá obloukem.

V roce 2005 se Anna amatérská zpěvačka rozhodla zažalovat školu, v níž byla studentkou. Jako důvod uvedla, že ji instituce využila a dělala si z ní legraci. Ta si totiž v místním radiu zaplatila reklamu pro přilákání nových studentů, která imitovala právě výstup Gleisnerové. „Dajdou“ nakonec soud prohrála, se školou ovšem měla i další spory.

Stejný rok na ni podala trestní oznámení za útok na svou osobu. Na vysvědčení totiž měla dvě pětky a neudělala reparát, a tak ji ze školy vyhodili.

Anička také vydala svůj životopis Ukradli mi Superstar!, kde píše nejen o sobě, svých názorech, škole, náboženství i firmě, kde pracovala.

Zdroje: Blesk, eXtra

Související články