Anička Slováčková si na svých sociálních sítích postěžovala, co jí poslední dobou velice trápí. Její léčba rakoviny je totiž častým tématem bulváru a ačkoliv je pozornost nechtěná, dcera Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové často sklízí neoprávněnou kritiku.

„Asi bych to nemusela řešit, ale nějak mi to nedá. Prostě mě to trápí. A věřím, že vy, co mě sledujete, tak asi víte, jak se věci mají, a nemusím vám nic vysvětlovat, ale stejně. Fakt mě mrzí komentáře a vyjadřování lidí ve směru mojí osoby. Ty komentáře jsou typu: furt se cpe do médií. Chce se zviditelnit. Pořád musí dělat nějaké rozhovory,“ napsala Anička s tím, že rozhodně nepatří mezi lidi, kteří by se za každou cenu snažili zviditelnit.

„Ta velká pozornost mi taky není kdovíjak příjemná a nemám ráda se vidět v novinách pořád pod takovým drobnohledem, ale rozhodně se nemám v plánu schovávat před světem a pěstovat si tak nějaký nový fobie,“ dodala Slováčková.

Opravdu mě mrzí, když čtu vaše hejty

I když je léčba chemoterapiemi a ozařováním velice fyzicky i psychicky náročná, Anička Slováčková se snaží žít stejně aktivně, jako před zjištěním vážné diagnózy.

„Opravdu mě mrzí, když čtu tyhle vaše hejty, které vznikají jen z nevědomosti okolo toho, jak to v tom “šoubyznysu” vlastně chodí, a navíc do toho ještě taháte to, že mi v tom případě asi zas tak špatně není, nebo tak moc nemocná asi nejsem, když furt někde vystupuju apod. Nevím. Asi mám teda sedět doma na zadku a mít deprese a říkat si, jak je život nespravedlivý,“ píše Anička, pro kterou je kritika zlých jazyků velice demotivující.

„Dokud mi tělo umožňuje vystupovat, tak prostě zpívat a točit budu. Jsem na sebe opatrná, chráním se a nedělám nesmyslná rozhodnutí, protože vím, že jsem sakra nemocná. Ale i nemocný člověk se může dál snažit žít svůj život bez větších změn a omezení a já se o to prostě snažím každý den,“ uzavřela Anička a v komentářích se ihned strhla lavina podpory nejen od fanoušků, ale i kolegů z branže.

„Na omezený lidi, který do ničeho nevidí a myslí si, že jejich názor je strašně potřeba, se VYSER zlato,“ vzkázal jí hudebník Vojta Drahokoupil. Cukrář Josef Maršálek napsal pouze „Aničko,“ a přidal několik srdíček. „Jsi skvělá holka,“ podpořila Slováčkovou také moderátorka Eva Decastelo.

Související články