Anička Slováčková to nemá v životě jednoduché. Ve svých osmadvaceti letech se jí podruhé vrátila rakovina, se kterou aktuálně ze všech sil bojuje.

Zpěvačka a herečka má za sebou aktuálně druhé kolo chemoterapií a rozhodně nemá vyhráno.

„Skončila jedna chemoterapie, teď skončila druhá, ty prognózy u takové nemoci nejsou bůhvíco. Po další chemoterapii to ale může být úplně jinak," svěřil se její tatínek Felix Slováček pro web topky.sk.

I přes velice fyzicky i psychicky náročnou léčbu a nepříznivé prognózy ale Anička bojuje ze všech sil a aktuálně se jí rodina snaží splnit co nejvíce snů.

„Nepřipouštím si žádné coby kdyby, já si připouštím, že bude mít to štěstí a vyhraje nad touhle hnusnou nemocí," vysvětlil ustaraný hudebník, který v zimě chce Aničku odvést do New Yorku.

„Měla třeba velký sen jet na Vánoce do New Yorku a vidět vánoční New York, tak jako ho zná z filmů," prozradil manžel Dagmar Patrasové, co chce splnit Aničce dětský sen.

Míst, kam by se chtěla Anička podívat je prý hodně, vzhledem k nemoci se ale nesmí nic uspěchat.

„Půjdeme krok po kroku, nemůžeme se urvat ze řetězu. Chci jí splnit všechny sny, které by v životě chtěla zažít. Nedovedu si představit, že by to tak nebylo," doplnil Slováček.

Slováčková sice aktuálně podstupuje chemoterapie, přesto ale i nadále hraje v divadle, vystupuje se svou kapelou a natáčí seriál Ordinace v růžové zahradě.

Svým nezlomným optimismem a životní energií je mladá umělkyně velikým vzorem pro další pacienty s rakovinou, kteří jí na sociálních sítích denně děkují za osvětu.

Pár let klidu...

Poprvé se zákeřná nemoc v těle Slováčkové objevila v roce 2016, kdy jí lékaři diagnostikovali nezhoubný nádor prsu.

O tři roky později měla Anička další nádor, tentokrát se ale bohužel ukázalo, že se jedná o zhoubnou formu nemoci.

V té době bylo dceři Slováčka a Patrasové pouhých 24 let a podstupovala léčbu chemoterapií, během které jí vypadaly vlasy.

Těžké období se ale Aničce podařilo překonat a nad nemocí zvítězila. Několik let si Slováčková mohla bezstarostně užívat života až do loňského roku, kdy přišla další nečekaná rána.

Rakovina se bohužel znovu vrátila a napadla zpěvaččiny plíce. Zpráva navíc přišla v době, kdy dokončila CD a měla spoustu pracovních plánů.

Statečná hvězda se ale nenechala rozhodit a ze svých závazků téměř neustoupila a pokračuje v koncertování i natáčení.

Že má Anna Slováčková nadání po rodičích se ukázalo už v dětství, když začala navštěvovat základní uměleckou školu. Věnovala se zpěvu a hraní na klavír a na konzervatoři pak vystudovala obor populární zpěv.

Co se soukromí týče, Anička si ho bedlivě střeží. Už delší dobu je šťastně zadaná s tajemným přítelem, který není z branže a plánuje s ním svatbu.

Související články