Tentokrát onemocnění postihlo plíce a sympatické blondýnce dává pořádně zabrat. Svým fanouškům nemá ve zvyku nic tajit, a tak se nyní svěřila s prvními dojmy z náročné léčby. Typ rakoviny, kterým Anička Slováčková trpěla minule, má bohužel podle lékařů tendenci se vyléčeným pacientům vracet, zvláště pokud se jedná o mladší ročníky. Kašel zpěvačku trápil zhruba rok, nicméně se dlouho odborníci domnívali, že je způsoben mnohem banálnějšími důvody. V létě si ovšem mladá zpěvačka vyslechla zdrcující verdikt - na plicích má metastáze a musí se znovu podrobit léčbě.

Protože ale dcera zpěvačky Dády Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka nemá ve zvyku se vzdávat, je rozhodnutá pokračovat ve svém programu a společenském životě, dokud to bude jen trochu možné. Léčba si ale začíná vybírat svou daň, a tak ji často stojí velké přemáhání, aby se mezi lidi vypravila.

Na hlavě nyní nosí turban

“Stojí to hodně přemlouvání, make-pu a vůbec se tak nějak před tím zrcadlem nabudit,” sdělila tiskové agentuře Herminapress oblíbená umělkyně velmi otevřeně.

“Léčba mi připadá náročnější než při té první atace rakoviny před lety. Mám pocit, že jsem unavenější. Připadám si odporná, necítím se v sobě dobře. Asi je to tím, že se necítím dobře fyzicky. Ten pocit znám z první léčby,” vysvětlila své aktuální pocity Anička Slováčková, která již začala opět docházet na chemoterapie.

Silné léky bohužel mohou mít řadu vedlejších účinků, které jsou pro psychiku pacienta náročné. Ať už se jedná o určitou oteklost ve tváři, nebo padání vlasů. To se nevyhlo ani Aničce Slováčkové, která se poučena svou minulou zkušeností rozhodla nic neponechat náhodě, a tak se ostříhala na krátko, aby se tentokrát vyhnula traumatické zkušenosti. S novým stylem se ale stále ještě úplně nesžila, a tak na společenské akce zatím chodí s turbanem nebo jinou pokrývkou hlavy.

Související články