Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Angelika: Michèle Mercier překonala rakovinu a obědvá s J.P. Belmondem

Michèle Mercier natočila přes padesát filmů, lidé si jí ale budou navždy pamatovat jako překrásnou markýzu Angeliku
Michèle Mercier natočila přes padesát filmů, lidé si jí ale budou navždy pamatovat jako překrásnou markýzu Angeliku
Zdroj: Profimedia.cz

Přestože herečka Michèle Mercier natočila přes padesát filmů, lidé si jí budou navždy pamatovat jako překrásnou markýzu Angeliku, lamačku mužských srdcí s podmanivým pohledem a bohatou kšticí. Co všechno zažila a jak se jí nyní v jednaosmdesáti letech daří?

Psal se rok 1963, když bylo rozhodnuto, že se natočí film podle románu Anne a Serge Golonových o krásné Angelice. O roli se ucházela spousta hereček, žádná však nevyhovovala představám tvůrců. Producent Francis Cosne chtěl obsadit Brigitte Bardotovou, ta ale roli odmítla. Na seznamu byla také zvučná jména jako Jane Fondová nebo Marina Vladyová. Nakonec ale padla karta na méně známou, ale již zkušenou herečku a tanečnici Michèle Mercier. Ta souhlasila a díky tomu se stala ikonickou sexbombou, kterou miluje celý svět. (Zdroj: www.cs.wikipedie.orh, Michèle Mercier)

Michele Mercier Michele Mercier Zdroj: Profimedia.cz

I když jí role zvýšila popularitu a byla srovnávána s největšími kráskami a nejúspěšnějšími herečkami, Angelika ji tak zaškatulkovala, že ji režiséři nechtěli obsazovat do jiných snímků. Kamkoli by ji obsadili, diváci by ji stále nazývali jménem krásné hraběnky a očekávali by, že hraje tuto postavu. Bylo ji sotva třicet, když si herečka musela přiznat, že legendární role ji vlastně zničila kariéru. Ze své frustrace se pak vypsala ve svých třech autobiografických knihách.

„Možná jsem v roli Angeliky prožila příliš mnoho štěstí – a na opravdový život už nezbylo.“ Povzdechla si herečka v jedné z nich. Osobní život má dodnes jako na houpačce. Krásná Michéle neměla totiž štěstí na muže. Její první manžel, neúspěšný režisér André Smaghe absolutně neunesl náhlou slávu své mladé ženy a skončil jako alkoholik. Ten ji dělal ještě problémy po rozvodu a ze vztahu si odnesl pěkné peníze. Krátce poté se provdala za politika, Clauda Bourillota, ale manželství se rozpadlo. Pak potkala mladého obchodníka se dvěma dětmi. Herečka zůstala v domácnosti a užívala si rodinného života. Krátce před svatbou však Adrien Jancou zemřel na rakovinu. Herečka opět zůstala sama a bez finanční rezervy. Korunu všemu nasadil italský princ Nicola Bocompagni-Ludovis, který zrušil jejich zasnoubení. Michéle tak opustily veškeré iluze. (Zdroj.www.csfd.cz, Biografie, Michèle Mercier)

Bylo ji sotva třicet, když si herečka musela přiznat, že legendární role ji vlastně zničila kariéru Bylo ji sotva třicet, když si herečka musela přiznat, že legendární role ji vlastně zničila kariéru Zdroj: Profimedia.cz

V květnu roku 2020 se přiznala francouzským novinám, že také stáří jí dává hodně zabrat. "Byla jsem velmi nemocná. A sotva jsem se zotavila z ošklivé rakoviny kůže, uklouzla jsem a zlomila jsem si kost na obličeji a nohu. Po dlouhé hospitalizaci, operaci a rehabilitaci jsem se vrátila domů a zlomím si druhou nohu. Kolotoč se tak zopakoval. Doma jsem odstranila všechny koberečky," popisuje své zdravotní komplikace. Dnes je téměř uvězněna ve svém domě v Cannes s pečovatelem, který ji pomáhá znovu chodit a její jedinou radostí jsou zvířata, která ji navštěvují. "Než jsem onemocněla, měla jsem psa, roztomilého malého bišonka. Musela jsem se ho ale vzdát, protože jsem se o něj nemohla postarat. Ani nevíte, jak mi to zlomilo srdce," povzdechla si v rozhovoru Michéle, které již odešly všechny přítelkyně. Nenavštěvuje už ji ani přítel Jean-Paul Belmondo, který k ní pravidelně chodil na špagety carbonara. (Zdroj: www.world-today-news.com, Michèle Mercier)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky