O své bývalé partnerce Vignerové napsal scénář pro kontroverzní seriál Iveta. Kolečko Vignerovou v seriálu ovšem vyobrazil jako Romku Ivetu ze slovenského Trebišova. Seriál natáčel úspěšný režisér Jan Hřebejk.

Problémy s natáčením

Dalo by se čekat, že se vznikem seriálu bude mít modelka po rozchodu se scenáristou problém. Vše je ovšem jinak. Vignerová se na seriál sama dívala a dokonce se jí i líbí. „Ano, seriál jsem viděla a moc se mi líbí,“ potvrdila pro Expres. Problém se vznikem seriálu měl starosta městečka, ve kterém se děj odehrává. Naštvaný starosta města Trebišov Marek Čižmár napsal dokonce otevřený dopis televizi Joj, která seriál vysílá. V dopise stálo, že seriál znehodnocuje život místních obyvatel a zároveň slovenské město zesměšňuje.

Inspirace modelkou

Snímek upozorňuje na alkoholismus školáků, s nadsázkou zesměšňuje náboženství a východ Slovenska. Celý seriál se nese v duchu ostrého humoru, tak jak jsou diváci u Kolečka zvyklí z předešlých jeho projektů. Scénáře napsal například pro Vyšehrad: Seryjál a seriál Most!

Hlavní postava Ivety, Alžběta Ferencová (vystupuje i pod přezdívkou Zea), je Anetě podobná hlavně vizuálně. Právě vzhled hlavní postavy je jedno z klíčových témat seriálu. Řeší se hlavně to, že je její pleť tmavší než pleť ostatních dívek, které soutěží na Miss. Kolečko neskrývá to, že ho inspirovala právě jeho expartnerka. „Prožila příběh dívky z vyloučeného prostředí, která se dostala do velkého modelingu. Tohle byl jen základ a zbytek je samozřejmě fikce,“ uvedl scenárista pro televizi Joj. Půvabná modelka a Miss roku 2009 pochází z Havířova, právě tam si zažila podobné situace jako zažívá v seriálu Zea.

Související články