Čtyřicetiletou Stolzovou zná veřejnost nejen díky práci pro Karla Gotta. V letech 2001 až 2004 působila jako reportérka publicistického pořadu Občanské judo na TV Nova. Post tiskové mluvčí zpěváka se jí do srdce ovšem vepsal nejvíce. Mohlo za to hned několik životních milníků spojených právě s Karlem Gottem.

Profesionalita na prvním místě

Aneta Stolzová patří mezi skutečné profesionály ve svém oboru. Práci dokázala zvládat i v době, kdy prožívala nejtěžší chvíle v soukromí. "V roce, kdy jsem začala pracovat pro pana Gotta, mi zemřela dcera. V lednu. Proto bylo pro mě toto období těžší – po půl roce jsem si nesla další informaci o tom, že můj další blízký člověk má onkologické onemocnění," zavzpomínala v pořadu Na kafeečko.

“Teď se vám to začne míchat a musíte oddělit profesní část. Musíte zůstat profesionální, byť máte k tomu člověku hlubokou úctu, velký obdiv a pokoru,“ přiblížila pocity, které se v ní praly.

Reference k nezaplacení

Životopis Stolzové je přímo našlapaný zkušenostmi. Pracovala například na ministerstvu zdravotnictví a u Armády spásy.

"Jsem člověk se sociálním cítěním a fascinovalo mě pomáhat mezinárodní organizaci, která není tak sexy jako organizace, které třeba pomáhají nemocným dětem. Deset let jsem Armádě spásy pomáhala budovat marketingovou a mediální komunikaci. Člověk odhodí předsudky o lidech bez domova,“ prozradila o práci pro Armádu spásy.

O prestižním post tiskové mluvčí Karla Gotta se neucházela v žádném výběrovém řízení. Vše zařídila manželka zpěváka. "Jednou nebo dvakrát jsme se potkali díky jeho ženě Ivance, se kterou jsem se kamarádila. I proto přišlo ze strany Ivanky to oslovení. Znala moji profesní historii, a proto jsem byla napřímo oslovena.“

Kamarádství s ženou zpěváka nebylo ovšem jediné kritérium, díky kterému získala práci pro Gotta. "Ale Ivanka s Karlem si mě vybrali proto, že věděli, že jsem loajální člověk a opravdu jsem mlčící. Proto jsem dodnes nenapsala a ani nenapíšu žádnou knihu. Kniha nebude." Nejspíše právě kvůli své loajalitě si od zpěváka vysloužila přezdívku tisková mlčící.

Životní rána

Stolzová se otevřeně nebojí mluvit o tom nejhorším životním zážitku. Smrt sedmileté dcery otřásla jejím životem. Holčička trpěla velmi vzácným onemocněním. "Zpětně to dnes hodnotím tak, že Natálka v sedmi letech odešla do jiného světa a bylo to pro ni vysvobození. Protože ona by nežila, ale ani do té doby nežila plnohodnotný život. Byla na úrovni půlročního dítěte," přiblížila zdravotní problémy Natálky.

"Měla velmi vzácný genetický syndrom, který měly v té době u nás třeba dvě děti v republice. Nedalo se na to přijít standardní cestou. Život jsme přizpůsobovali tomu, že máte doma šestileté dítě, ale na úrovni půlročního. Bylo to velice náročné," dodala.

Osudové spojení

Ze smrti Natálky jí pomohlo až narození dalších dvou dětí Adama a Amálky Karly. Mnozí si mysleli, že jméno Karla dostala dcera Stolzové právě podle slavného zpěváka. Původ jména má ovšem ještě jeden význam.

"To vymyslel můj muž asi tři dny před porodem. Jeho milovaná babička byla Karla a můj muž věděl, že kdyby měl jednou holčičku, chtěl by Karlu. Karel nám tam přišel souběžně, takže je to Amálka Karla," objasnila.

Narození dcery bylo přeci jen s Gottem tak trochu spojené. Amálka Karla přišla na svět ve chvíli, kdy se připravoval pohřeb slavného zpěváka.

"Na poslední rozloučení už jsme jeli s Amálkou. Modlila jsem se, aby nás pustili. Pustili nás a den na to jsme jeli společně na pohřeb."

Související články