Andrej Hryc neměl rád vánoční svátky, protože roku 2008 v čase adventu přišel při autonehodě v bratislavské čtvrti Lamač o život jeho syn Hugo. Ten jel s kamarádem Jakubem Karasem rychle a přehlédl tak ostrůvek, na který najel a vůz narazil do pouliční lampy. Hugo byl na místě mrtvý a jeho kamarád zemřel při převozu do nemocnice.

„Je velmi těžké o tom mluvit. Já tudy zásadně nejezdím autem. Ale když je takový den, tak tam jít musím, i když nechci. To nepochopí nikdo, kdo to nezažil,“ řekl před lety magazínu Nový čas Hryc, který se odhodlal jít na místo skonu syna zapálit svíčku až po dlouhých devíti letech.

Hercův syn onemocněl rakovinou, nakonec ale zemřel při autonehodě

Herec syna velmi miloval. Nebylo to navíc poprvé, kdy o něj málem přišel. Ještě před nehodou totiž onemocněl rakovinou varlat, se kterou se ale statečně popral a přemohl ji. Bohužel se z uzdravení nemohl radovat příliš dlouho.

„Myslel jsem si, že už mě čeká relativně pokojné a pohodové období. A najednou přijde jobovka nejhoršího druhu, jakou si dokážete představit,“ posteskl si Hryc.

Vše se navíc odehrálo v období Vánoc, proto tyto svátky neměl herec od té doby rád. Vždy raději odjel s manželkou a dcerou k moři, aby se doma netrápil vzpomínkami. Velmi blízko měla ke svému bratrovi i Wanda Hrycová. Tu bohužel o několik let později čekala další tragická smrt v rodině.

Hryc zemřel na akutní leukémii, s nemocí se rval jak lev

Šlo o jejího otce. Andrej onemocněl akutní leukémií. K lékaři bohužel přišel pozdě a nebylo mu už pomoci. Herec se ale do poslední chvíle rval jako lev, bohužel však v neděli 31. ledna odešel na věčnost.

„Dnes o 3.13 hod. mě opustil nejdůležitější muž mého života. Poslední hodiny toho jeho jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova, která jsem mu řekla, byla ,miluji Tě‘ a poslední slova, která řekl on, byly, ,i já tě velmi miluji‘. Sbohem, táto, děkuji za všechno, už nic nebude jako dosud,“ napsala si Hrycová srdceryvné vyznání na svůj Facebook.