Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herec Andrej Hryc boj s rakovinou nevzdává: Léčí ho bývalá doktorka Karla Gotta

Andrej Hryc
Andrej Hryc
Zdroj: Profimedia

Andy Hryc od dubna bojuje s leukémií, stará se o něj ale špička ve svém oboru. Herec se rozhodl pro léčbu v Praze a dochází za stejnou lékařkou, která se starala o zdraví Karla Gotta!           

Andrej Hryc si doslova sáhl na dno. Během léčby akutní leukémie herec zhubl třicet kilo a musel se naučit znovu chodit, jelikož dva měsíce nemohl vstát z postele. Hryc navíc přišel po chemoterapii a následné transplantaci kostní dřeně o imunitu a tak nesměl vůbec vycházet mezi lidi!

"Já jsem vůbec nemohl chodit. Když jsem přijel z nemocnice, vystoupil jsem z auta a domů jsem kráčel o berlích. Už je to lepší, včera jsem ušel 1390 kroků. Zhubl jsem 30 kg, takže odešel tuk a svalová hmota ochabla, protože 60 dní jsem jen ležel v posteli. Není sranda všechno vrátit zpět, to bude chvíli trvat. Nyní mě čeká oddych, televize, internet, ale hlavně trénuji. Učím se chodit," řekl v létě herec Novému času.

"Zprávy od lékařů jsou pozitivní, brali mi vzorek z míchy, čísla jsou lepší než minule. Podrobnosti nevím, ale primář mi říkal, že se to vyvíjí správným směrem," věřil Andy Hryc. Boj o zdraví ale pokračuje a herec se proto rozhodl přibrat nového lékaře.

Herec je v dobrých rukách. Stará se o něj lékařka Karla Gotta!

Andrej Hryc Andrej Hryc Zdroj: Profimedia

O Andreje Hryce se donedávna starali na slovenské klinice v Bratislavě, kam docházel k doktoru Mistríkovi, k němu se ale přidala ještě odbornice ve svém oboru Dr. Jonášová, která měla na starosti i zdraví Karla Gotta.

"Po první fázi chemoterapie vstoupila do procesu paní Jonášová a po konzultacích s panem doktorem Mistríkom jsme se rozhodli, že u ní budu pokračovat. V Čechách s tím mají mnohem větší zkušenosti, protože tam byla tahle chemoterapie o mnoho dřív," prozradil herec webu Čas.sk a pokračuje: "Je mediálně známé, že se starala o Karla Gotta a prodloužila mu život minimálně o pět let. Jsem v nejlepších rukách. Tito dva specialisté jsou pro moji budoucnost tou nejlepší zárukou," říká Hryc optimisticky. Přes to ho ale jedna věc trápí.

Ačkoliv je Andrej Hryc velmi pozitivní, špatně snáší odloučení od rodiny. Vzhledem k oslabené imunitě se nemůže vídat se svými vnuky, což ho velmi trápí!

"Je to pro mě samozřejmě neskutečně těžké. Velmi pozitivně ale vnímám podporu lidí okolo mě, ale i od těch úplně neznámých, jejich sms, darovanou krev a množství podpory ze všech stran. Jsem jim za to neskutečně vděčný," poděkoval herec za podporu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky