Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herec Andrej Hryc je k nepoznání: Podepsaly se na něm měsíce boje s leukémií

Andrej Hryc
Andrej Hryc
Zdroj: Profimedia

Známého herce Andreje Hryce by dnes poznal asi jen málokdo. Vytrvalý souboj s akutní leukémií ho totiž změnil k nepoznání. Přesto všechno si však herec zachovává úsměv na rtech a v nedávných dnech vesele oslavil 71. narozeniny. 

V dubnu letošního roku si populární herec Andrej Hryc vyslechl zdrcující diagnózu. Lékaři mu totiž oznámili, že trpí akutní leukémií. Od té doby je jeho život jako na horské dráze. Herec viditelně ztratil na váze a podle všeho je odkázaný na kolečkové křeslo. Boj s nemocí ale v žádném případě nevzdává. Dle fotografie, kterou v den jeho narozenin sdílela jeho dcera, Andrej září úsměvy na všechny strany, a přestože je výrazně pohublý, vypadá vesele. 

„Můj táta dnes slaví svátek i narozeniny. Ze žertu říká, že měl spořivé rodiče, kteří mu dali jméno Andrej, jen aby ušetřili na dárcích. A protože byl dnes krásný slunečný den, vzala jsem ho na procházku do oblíbené hospody, kam chodívá již více než 50 let a je tam stálý štamgast,” napsala jeho dcera Wanda k fotografii. 

Andrej Hryc Andrej Hryc Zdroj: Profimedia

Z fotografie je na první pohled zřejmé, čím si asi musel herec za poslední měsíce projít. Fanouškům se zcela jistě stěží věří tomu, že na fotografii je jejich oblíbený, dobře živený lampasák z Černých baronů. Herec Andrej Hryc je dle informací webu Expres z nejhoršího venku, vyhráno ale zdaleka nemá. Dle jeho slov se prý jedná o boj do konce života. „Mám se pod psa, není to bůhvíco. Diagnóza, kterou mám, je nemilosrdná a nevyléčitelná,” nechal se herec podle Expresu před časem slyšet pro slovenskou televizní stanici JOJ.

Andrej Hryc Andrej Hryc Zdroj: Profimedia.cz

Stejnou diagnózu si před lety vyslechl i legendární český zpěvák Karel Gott. Toho léčila lékařka Anna Jonášová, která se nyní snaží zachránit i Andreje Hryce. Navíc se v léčbě využívá nových metod. „Je to zcela nová americká chemoterapie, kterou slovenské ministerstvo zdravotnictví povolilo teprve někdy začátkem srpna. Je to samozřejmě velmi drahé,” mluvil o způsobu léčby herec podle Expresu pro slovenský server Nový čas.

Andrej Hryc Andrej Hryc Zdroj: Profimedia

„Chemoterapie sestává ze dvou kroků, jedním jsou injekce, které se dávají každý den. Sedm dní za sebou. A zároveň se dávají tabletky, které jsou její součástí. Dnes mi volal docent Mistrík, že po dobrých částečných výsledcích mi zvyšuje dávkování chemoterapie. Takže progres je jasný,” nechal se ještě herec slyšet s tím, že léčba sice otřásla jeho organismem, ale že jsou nejnovější výsledky velmi optimistické.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky