Andrej Babiš a Monika Babišová byli roky nerozlučná dvojka a navenek jejich manželství působilo idylicky.

O to více veřejnost překvapilo, když bývalý premiér na své sociální sítě umístil vyjádření, v němž oznámil konec vztahu po třiceti letech.

„Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné,“ stojí v rozsáhlém textu, který politik připsal ke svatební fotografii.

Sotva pár hodin po tomto oznámení se začala šířit informace o novém vztahu Andreje Babiše. Ten se údajně vídá s marketérkou Anetou Zicklerovou.

Úplně stejně se přitom miliardář dal kdysi dohromady se svou sekretářkou Monikou, kterou si později vzal za ženu a udělal z ní paní Babišovou.

Minulost se opakuje

Babišová, se kterou se šéf hnutí ANO nyní rozvádí, byla též součástí jeho týmu, brzy mezi nimi ale přeskočila jiskra a jejich láska vydržela dlouhých třicet let.

Společný příběh manželů Babišových začal v roce 1992, kdy bylo Monice pouhých osmnáct let, zatímco zkušenému podnikateli již táhlo na čtyřicet.

Babiš tehdy sympatické blondýnce nadbíhal a zval ji na výjezdy, kam sekretářky obvykle nejezdily.

"Na jednom pracovním výjezdu už Andrej skončil všechny pracovní schůzky, my jsme se tam bavili ve společnosti s jinými kolegy a on si sedl sám, já jsem přišla, sedla si k němu a začala jsem se s ním bavit," svěřila se Monika před časem v pořadu Napřímo.

V roce 2000 se dvojici narodila dcera Vivien a o čtyři roky později k ni přibyl ještě mladší bratr Frederik, přesto se ale dvojnásobní rodiče vzali až v roce 2017.

Opulentní veselka se konala na farmě Čapí hnízdo a tehdy by nikoho nenapadlo, že o pár let později se bude skloňovat slovo rozvod.

Aktuální známost Andreje Babiše, Aneta Zicklerová, je ještě o sedmnáct let mladší, než jeho zatím stále ještě současná žena.

Zicklerová přišla do týmu Andreje Babiše před senátními a komunálními volbami v roce 2022 a poté se vypracovala na pozici správkyně sociálních sítí, kde nahradila Marka Prchala.

„Začala mu dělat téměř veškerý obsah na sítě, v podstatě to převzala po Marku Prchalovi. Videa, slepice a další věci, to dělají spolu,“ prozradil zdroj z blízkého okolí politika pro Deník N.

Podle všeho měla Monika Babišová o románku svého manžela vědět skoro rok a z informací zveřejněných webem Extra vyplynulo, že ze společné domácnosti odešla dávno předtím, než rozchod oznámili veřejně.

Související články