Předvolební kampaně jsou v plném proudu a politici se snaží využít sebemenší situaci k tomu, aby se zalíbili svým voličům. Jezdí proto na nejrůznější akce, kde fotí jako o život a svými snímky se pak chlubí na sociálních sítích.

Farnu podpořilo 15 tisíc lidí

"Koncert Ewy Farne ve Vinařství Johan W v Třebívlicích jsem si moc užil," napsal nedávno premiér k selfíčku, které si udělal přímo během vystoupení oblíbené zpěvačky. Ta si takové jednání ale nenechala líbit a Babišovi napsala jasný a všeříkající vzkaz.

"Snažím se lidi skrze hudbu spíš pojit a politiku na koncerty netahat. A je mi hodně nepříjemné, že jste ji tam přivedl. Cítím se zneužita," napsala sedmadvacetiletá zpěvačka ke snímku, na kterém se premiér fotí s neznámou blondýnou.

Zpěvaččina odpověď přitom zaznamenala mnohem větší ohlas něž samotný premiérův status. Zatímco Babiš získal od svých fanoušků 6,5 tisíce lajků, Farnu podpořilo 15 tisíc lidí.

Nebylo to poprvé, kdy premiér se svými sociálními sítěmi tvrdě narazil. Nedávno politika zkritizovala také známá brněnská lékářka Martina Žižlavská. Babiš totiž sdílel její půlroční zkušenosti s bojem proti nemoci covid-19, které odbornice uveřejnila na svém profilu.

Pamatuju si žvásty vaší vlády

"Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování," připsal Andrej Babiš k příspěvku doktorky. Ani tu ale slova premiéra nenechala v klidu, a proto hned zareagovala.

"Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky," obořila se Žižlavská.

"Kde berete tu drzost, psát na svůj profil, že vás z toho mrazí. Na to je trochu pozdě," dodala lékařka, která popisovala konkrétní příběhy pacientů, kteří po nákaze koronavirem bohužel zemřeli.

Ewa Farna nechce, aby na její koncerty někdo tahal politiku.

Související články