Většina rodičů se snaží své ratolesti podporovat v jejich zálibách. Je ale pravda, že Andrea Verešová by nejspíš byla raději, kdyby se její dospívající dcera Vanessa věnovala něčemu jinému, než je zrovna snowboarding. 

Dívka má pro tuto adrenalinovou disciplínu skutečně talent, o čemž svědčí zejména to, že na soutěžích již získala řadu ocenění. I přesto, že jsou na ni rodiče hrdí, se o ni ale zcela pochopitelně velmi bojí. 

“Odmalička jsem lyžovala. Asi v sedmi letech jsem si poprvé vyzkoušela snowboard a zjistila jsem, že mě baví. Také se kolem snowboardingu motali úplně jiní lidé a měla jsem tam najednou daleko více kamarádů než na lyžích. Cítila jsem, že je snowboard daleko větší zábava,” popsala Vanessa Volopichová pro magazín iGlanc.cz.

Hrůzou dva dny nemluvila

Na závody známá topmodelka pochopitelně dceru chodí podpořit, jsou ale okamžiky, kdy to nenese vůbec dobře. Neustále totiž musí myslet na to, co všechno by se teoreticky mohlo stát. 

“Když maminka dorazila na MS v Bakurijani přímo k jednomu ze skoků, který byl asi čtyřikrát vyšší než ona, skoro omdlela a dva dny nemluvila,” uvedla sympatická studentka v rozhovoru. 

Dodala přitom, že obavy jejích rodičů jsou mnohdy opodstatněné, protože více či méně závažné úrazy jsou v její disciplíně poměrně běžnou záležitostí. 

Školu Vanessa nezanedbává

“V průběhu skoro každé sezony se něco přihodí, protože dopady bývají velmi tvrdé,” řekla Vanessa Volopichová upřímně.

Kromě sportu ale dívka nezanedbává ani školu. Momentálně pilně studuje na gymnáziu a prospěch má velmi dobrý. Po maturitě by ráda studovala ve Spojených státech a nechala se slyšet, že nejvíce by ji zatím lákala psychologie. 

“Česká republika bude vždycky mým domovem, ale chtěla bych bydlet v zahraničí. Kvůli snowboardu by bylo ideální Colorado v Americe, ale jinak bych klidně žila někde v teplých krajích,” přiznala Vanessa pro Deník.cz.

Odchodu dětí z domova se Verešová děsí

Pro její maminku, se kterou má velmi blízký vztah, je představa, že jí dcera z hnízda vylétne do zahraničí, pochopitelně velmi těžká, jako ostatně pro každou matku. 

“Já už si na představu, že vylétne z hnízda, pomalu zvykám, ale je to velmi těžké, protože dům je bez dětí hrozně prázdný, když tam nejsou. Hned si uvědomíte, že vám tam někdo chybí, je tam ticho. S manželem naštěstí také rádi cestujeme, takže děti různě doprovázíme, když je možnost… Ne tedy na Nový Zéland, kde Vanesska nedávno byla, ale třeba do Ameriky,” doplnila ji Andrea Verešová v rozhovoru. 

Dceři ale v ničem bránit rozhodně neplánuje. “Samozřejmě mi bude smutno, ale na druhou stranu se říká, že máme děti naučit co nejvíce věcí, aby se o sebe uměly postarat, a dát jim křídla. Asi jim je teď nemá cenu přistřihávat. Když bude chtít vyletět z hnízda, nezabráním tomu. Ale chci tu pro ni vždycky být a chci, aby věděla, že kdykoli bude potřebovat, má se kam vrátit. Bude tu mít zázemí a bezpečný přístav,” vyznala se topmodelka ze svých citů.

Související články