Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Andrea Verešová: "Chci ještě jedno dítě"

Andrea Verešová: "Chci ještě jedno dítě"
Andrea Verešová: "Chci ještě jedno dítě"
Zdroj: Story

Modelka Andrea Verešová (32) by se velké rodině nebránila. I když ona už vlastně jednu takovou, jak sama říká, nestandardní má…

Známá kráska nezažívá zrovna nejšťastnější období. Před víc než měsícem se ošklivě zranila na lyžích a výsledkem je dlouhá, až dvanáctitýdenní léčba a následná rekonvalescence. Modelka a v neposlední řadě hlavně maminka dvou malých dětí, zvyklá na množství aktivit, tak doma trochu trpí. „Nohu už pomalu zatěžuju, ale třeba na chození na podpatcích nebo sport musím na čas zapomenout,“ řekla Story.

Nevlastní dcera Valentina je výborná lyžařka, ostatně i vy na svahu válíte. Když pomineme aktuální zranění, jak často se společně dostanete na svah?
Obě Danielovy dcery z prvního manželství jsou velice šikovné a úspěšné reprezentantky v lyžování a musím říct, že je opravdu obdivuju. Na horách se vídáme skoro pořád a pokud děvčata nejsou ve škole nebo zrovna nezávodí, tak jsme spolu velmi často. Valentina se nedávno vrátila z mistrovství světa v Kanadě. Mladší Pepina přišla po tréninku na svah pomáhat dceři Vanessce pilovat oblouk. Syn Daník byl zase celou dobu „zavěšenej“ na bývalé paní mého muže Brigitte, kterou zbožňuje a chtěl by lyžovat jenom s ní... Už nám chyběl jenom její manžel Leo, který je taky moc fajn chlap. Jsme taková nestandardní, ale hrozně prima rodinka. Naštěstí to máme všichni nejen v životě, ale i v hlavě srovnané a jsme vděční, že si rozumíme.

Ne vždy tomu tak bývá...
Ano, máme skvělé vztahy a rádi se navštěvujeme. Naše děti se milují a vždy se na sebe moc těší. Určitě nám to život velice ulehčilo a je skvělé pozorovat, že i vztahy bývalých manželů dokážou být korektní a slušné. Vzájemně si pomáháme a podporujeme se.

Zdroj: Story

Uvažujete ještě o třetím dítěti?
Je to zatím spíše hudba budoucnosti, ale umím si to představit. Moc ráda bych si, až děti trochu povyrostou, užila ještě jedno miminko.

Kdo z vás je přísnější rodič? Vy nebo manžel?
Těžko říct. Vždy jsem byla spíše ta hodnější a tolerantnější, ale postupně se učím být i trochu přísnější. Děti potřebují přesné hranice a pravidla, které musí respektovat. Vedu je ke slušnosti, základním morálním zásadám a k pokoře. K pokoře k životu, k Bohu a jiným lidem, aby věci nebraly jako samozřejmost a uměly si jich vážit. A dávám jim moře lásky, protože lásky není nikdy dost.

Musela jste někdy využít služeb chůvy, nebo hlídání zvládnete v rámci rodiny?
V případě potřeby se snažím hlídání řešit především v rámci rodiny, ale když není jiná možnost a mám důležitou práci a nemůže ani manžel, ani babičky, tak nezbývá nic jiného, než využít služeb hodné tety, kterou si naštěstí děti velice oblíbily, a vím, že se na ni můžu ve všem spolehnout. Jsem přesvědčená, že žádná umělecká profese bez přesného časového harmonogramu a přesného režimu se nedá bez občasné pomoci rodiny nebo chůvy vůbec vykonávat. Kdo to říká, tak lže. Děti přece nemůžete nechat večer doma samotné.

Zdroj: Story

Jak se jim líbí ve školce?
Jsou naprosto nadšené. Mají skvělé učitele a výborné kamarády. Neustále podnikají nějaké výpravy, průzkumné výlety a návštěvy do planetária, k požárníkům, do nemocnice a k policii. Učí se spoustu nových a tvořivých věcí, což je nesmírně baví a zajímá.

Zatím pracujete na částečný úvazek v advokátní kanceláři, přemýšlíte o tom, že byste se právničině, kterou jste vystudovala, věnovala ještě intenzivněji?
Nevylučuju to. Zatím mi současný stav vyhovuje, protože se pořád částečně věnuju i modelingu, moderování a charitě. Kolem domácnosti a dětí je taky pěkný kolotoč. Časem uvidíme.

Co vás na této práci nejvíc baví?
Právo je zajímavý obor, který se dá využít v mnoha oblastech života. Nejen, že člověk získává právní povědomí, ale taky všeobecný přehled, historické znalosti a cenné zkušenosti z praxe. Své znalosti jsem využila mnohokrát a všechny smlouvy si píšu sama.

Čemu byste se ráda věnovala? Obchodnímu právu?
Možná. Zajímají mě taky autorská práva, mediální právo a ochrana osobnosti.

Váš manžel je právník, vy pracujete jako advokátní koncipientka. Řešíte spolu práci?
Ano. Prakticky pořád…

Vaše manželství je považováno za ideální. Existuje nějaký recept na spokojený vztah?
Těžko říct. Je to asi velice individuální. V každém vztahu to může být jiné a univerzální recept zřejmě neexistuje. Mám štěstí, že jsem si našla partnera, kterého nejen miluju, ale se kterým si taky opravdu rozumím a shodujeme se v základních otázkách rodinného i pracovního života, ohledně společných zájmů i koníčků. Manžel je mi oporou i kamarádem. Máme spolu dvě krásné děti, které jsou naším největším pokladem a příjemným kořením vztahu. Věřím, že je velice důležité vzájemné pochopení, tolerance a schopnost dělat kompromisy.

Zdroj: Story

Jste modelka. Určitě máte doma spoustu šatů. Kolik máte doma například večerních?
Mám hodně oblečení, což souvisí s mou profesí. Už to ani nepočítám. Často jej dostávám, je součástí honoráře za reklamu. Protože se některé šaty dají do společnosti obléct jenom jednou, upřednostňuju spolupráci s módními domy a návrháři, kteří jsou rádi, že je prezentuju.

Co s nepotřebným oblečením děláte, aby vám nepraskaly skříně?
Spoustu ho již nenosím, nemůžu ho obléct víckrát, protože by se to považovalo za módní přešlap. Uvítala jsem skvělou možnost jej prodat prostřednictvím StarBazaru. Část peněz jde na mnou vybranou nadaci. Je to internetový luxusní bazar, kde si můžou lidé koupit oblečení známých osobností. Skvělý a elegantní způsob, jak se zbavit sice stále krásných, ale již nepotřebných věcí, a zároveň tak udělat jiným radost a podpořit charitu.

Jak to děláte, že vypadáte pořád tak báječně?
Moc vám děkuji za kompliment. Za mnohé jistě vděčím genetice. Abych se cítila fit, snažím se stravovat pravidelně a střídmě. Ráda sportuju. Zamilovala jsem si jógu jako zdravý styl a způsob života. Nesmírně efektivní je taky vibrační plošina Power Plate.

Kromě toho jste se před časem začala učit italsky. Jak jste za tu dobu ve výuce pokročila?
Studium cizích jazyků mě moc baví a ještě více jejich aplikace v praxi. Jsou mým koníčkem. Na střední škole jsem se učila němčinu a španělštinu. Několik let navštěvuju hodiny právní angličtiny, která je nesmírně užitečná pro mou praxi v advokátní kanceláři. Francouzština byla mým druhým mateřským jazykem, učila jsem se ji na Belgickém lyceu, ale dnes ji bohužel až tak často nevyužiju. Italštinu se zatím učím jenom jako samouk. Od kamarádky jsem dostala knížku Malý Princ v italštině a těším se, až si ji bez slovníku přečtu.

Kdy jste byla naposledy v Itálii?
V létě na dovolené s rodinou.

Právě vychází nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Andrea Varešová
  • Martin Dejdar: Vadí mi, když se na mě lidé koukají
  • Legenda: Céline Dion
  • LIFE STYLE INSPIRACE: 55 tipů pro váš šatník

     A cena? Jen 19 korun!

 

Zdroj: Story

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky