Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osobní zpověď Andrey Pomeje: Propady nálad, úzkosti a tajný potrat

Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
Zdroj: Instagram
Andrea Pomeje

Andrea Pomeje si toho za svůj život prožila až až. Do povědomí veřejnosti vešla jako manželka bouřliváka Jiřího Pomeje. Zřejmě během vztahu s ním prodělala potrat, ke kterému se přiznala až nyní. Rozmluvila se také o úzkostech a propadech nálad způsobených hormonální antikoncepcí. Ta je podle ní největší zlo.

Hormonální antikoncepci brala Andrea Pomeje léta, než se odhodlala s ní seknout. Bylo to podle ní jedno z nejlepších rozhodnutí, které udělala. „Za přirovnáním, že dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce je do těla větší zásah než interrupce, si stojím! Užívala jsem hormonální antikoncepci sedm let,“ přiznává na Instagramu Andrea.

„Bojovala s propady nálad a úzkostmi. O těžce narušeném lymfatickém systému a špatné srážlivosti krve nemluvě! Pojďme se na to podívat z jiné strany. Před 40 lety žádná žena neužívala hormonální antikoncepci, ale taky žádná žena neměla problémy se štítnou žlázou ani závažné psychické problémy,“ říká známá dýdžejka.

Andrea dělá osvětu

„Je zde velmi úzká souvislost. Antikoncepce bičuje hormonální žlázy, nutí je k vyšší aktivitě a tím je vyčerpává. Oslabuje všechny žlázy s vnitřní sekrecí, proto následek užívání hormonální antikoncepce jsou poruchy štítné žlázy a následně problémy s otěhotněním,“ informuje Andrea veřejnost.

Tvrdí, že kvůli velkému úbytku vitamínu B a vápníku s hořčíkem mají ženy psychické problémy. Antikoncepce má ničit nadledvinky, které přestávají pracovat a vzniká tak závislost na umělých hormonech. Andrea má v rukávu i další negativa.

Hormonální antikoncepce je podle ní zlo

„Orálně užívaná antikoncepce spaluje obrovské množství vitamínu C, a tak ženy trpí na záněty i jinými gynekologickými problémy. Hormonální antikoncepce způsobuje vážné problémy s žílami,“ pokračuje Andrea.

„Zahušťuje krev - tím pádem je velká pravděpodobnost trombózy! Migrény! Zvýšení krevního tlaku! Poruchy jater! Zadržování vody v těle poškozuje ledviny. V roce 2008 byl syntetický estrogen zařazen mezi karcinogeny, který způsobují rakovinu,“ jmenuje dál Andrea, čím vším může antikoncepce škodit.

Buďte otevření ke svým dětem, nabádá Andrea

„Opravdu nestojí za to místo pilulky se vrátit k zodpovědnosti? Není chybou spíše to, že rodiče se nedokážou otevřeně bavit o sexu se svými dětmi? Vychovat muže, který bude chtít ženu i sebe chránit?“ táže se Andrea Pomeje.

Na konci dlouhosáhlého statusu Andrea prozrazuje něco, o čem nikdo neměl ani tušení. „Byla jsem také na přerušení těhotenství a řadím to mezi jeden z mých nejhorších zážitků. Na druhou stranu o tom mohu velmi podrobně vyprávět mé dceři až bude dospívat,“ zakončuje povídání Andrea.

Dá se předpokládat, že na přerušení těhotenství mohla být během manželství s Jiřím Pomeje, který na tom byl dlouhodobě zdravotně špatně. Ze vztahu s ním má dceru Aničku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU