Po rozchodu s Ivetou Bartošovou se Pomeje rozhodně nechtěl nikde vázat. Jenže když v létě 2011 potkal o mnoho mladší Andreu Šťastnou, mohl na všechna předsevzetí rovnou zapomenout. Do krásné brunetky se okamžitě zamiloval a vypadalo to, že konečně našel tu pravou.

Zrovna se rozvedl s Bartošovou

Pro Andreu, která do té doby nebyla veřejně známá, ale začátky vztahu nebyly vůbec jednoduché. "Poznala jsem ho v době, kdy byl největší mediální boom, to bylo po rozvodu s paní Bartošovou," vzpomínala Andrea Pomeje v pořadu Na kafeečko.

Protože tehdy všichni s napětím čekali, koho si Jiří po Ivetě najde, Andrea čelila velkému mediálnímu tlaku. Ten nakonec prověřil i její vztahy s kamarády. "Proč s ním jsi? To chceš být zpěvačka nebo herečka?" ptali se jí údajně její přátelé. Nikoho prý příliš nezajímalo, jestli je se slavným umělcem vůbec šťastná.

Možná, že kdyby tehdy Andrea dala více na svou intuici a novou lásku probrala s okolím, ušetřila by si mnoho problémů. Jiří se sice tvářil jako ideální partner, ve skutečnosti ale prý často překrucoval realitu. "Měl dar manipulátora," řekla Andrea s tím, že do herce byla naivně zamilovaná.

Přesto si úspěšná dýdžejka nechce stěžovat a soužití s Jiřím bere jako cennou životní lekci. "Neustále jsem hledala sílu od něj odejít," připustila černovláska. To se jí nakonec ale podařilo jenom na chvíli. Když už se s dcerou Aničkou odstěhovala, přišel další šok.

"Volal, že má rakovinu a já mu to nevěřila," přiznala Pomeje. Ta si jednoduše myslela, že Jirka zase přehání, jak u něj bývalo zvykem. Závažná diagnóza se ale potvrdila, doktoři Jiřímu našli zhoubný nádor na hrtanu.

Hned si koupil flašku a vypil ji

"Po operaci se vrátil domů, byť s odstraněnými hlasivkami a hrtanem, ale zdravý. Mohl tady být ještě x let," vyprávěla Andrea o těžkém období, kterým si s hercem prošla. "V nemocnici měl tři měsíce odvykačku, ale hned první den šel do hospody, koupil si flašku a vypil ji," doplnila dýdžejka.

Všechny naděje, že by se Jirka mohl konečně trochu srovnat, se proto rychle rozplynuly. Pomeje kombinoval léky s alkoholem a Andrea už nevěděla, jak dál. "Bála jsem se toho, co se stane, až vystřízliví," dodala.

Nakonec Pomeje výrazně zhubla, trápily jí křeče v žaludku a padaly vlasy z nervů. "Neměla jsem vůbec žádnou sílu. Nemohla jsem být ani mámou. Nemohla jsem existovat," popisuje Andrea, proč se rozhodla odejít od manžela. Ten pak kompletně odstřihl nejen ji, ale také dceru.

Andrea se okamžitě stala terčem pomluv a necitlivých útoků. "Lidi mi přáli tu samou nemoc," vypráví Pomeje, kterou přístup lidí obrovsky trápil. Jiří svůj boj s rakovinou po nějaké době prohrál, choroba se mu vrátila a herec v únoru 2019 zemřel.

Manželství s Jiřím Pomejem se pro Andreu změnilo v noční můru.