Sdělit dítěti, že jeho tatínek už není, musí být velmi složité. Na vlastní kůži to zažila Andrea Pomeje, která o smrti svého muže musela opatrně říci dceři Aničce. I proto s ní tak zacloumala scéna ze známého seriálu. Připomněla jí vlastní život.

„Absolutně mnou rezonuje příběh úmrtí Světlany v Ulici! Poukázání na způsob vyrovnání se se smrtí, jak blízkých, tak hlavně malého dítěte, které ztratilo jednoho z rodičů,“ napsala Andrea Pomeje na Instagram.

„Děti jsou zvláštní druh člověka. Vidí a cítí věci úplně jinak (teda do té doby, než jim začneme vyprávět pohádky a vytvářet strachy),“ myslí si dýdžejka. Sama si moc dobře vzpomíná na situaci, která jí byla nanejvýš nepříjemná.

„Pamatuju si, že mě k smrti děsila představa toho, že se budu muset podívat Aničce do očí a říct, že tatínek zemřel! Bála jsem se, že bude trpět steskem a smutkem,“ obávala se o svoji dceru.

„Četla jsem si názory odborníků a dětských psychologů a souhlasila s nimi v tom, že se hlavně dětem nemá lhát! Ony totiž smrt berou jako informaci,“ konstatuje Andrea, která musela před dcerou s pravdou ven. Snažila se o to jistě velmi šetrně.

„Představila jsem si, co bych asi cítila, kdyby mi teď postupně zemřeli moji blízcí (vím, zní to strašně, ale bylo to hodně silné prozření),“ tvrdí Andrea, jež musí mít velmi silnou psychiku. Jiný by se asi v jejím případě už párkrát zhroutil.

„Zjistila jsem, že mi u každého naskočila hlavně otázka, jestli jsem jim dávala dostatečně najevo, jak moc je miluju, že jsem je mohla víc objímat nebo děkovat. Nebojíme se smrti... bojíme se, že si budeme před odchodem něco vyčítat...,“ pokračuje.

„Buďme jako děti, žijme teď a tady. Milujme, pusinkujme, objímejme... i na dálku ty, co tu už nejsou,“ napsala Andrea a narážela tak zřejmě na zesnulého manžela.

„Strašně mě mrzí, že tu s námi není, a přiznávám, že to stále ještě nemám v sobě vyřešené. Každopádně po sobě zanechal velkou stopu jak ve filmu, tak v srdcích lidí, které za život potkal,“ řekla Andrea v minulosti Blesku. Na Jiřího vzpomíná s láskou a úctou. Je to přece otec jejího dítěte.