Andrea Pomeje už před delší dobou přiznala, že bojuje se stavy úzkosti a panickými záchvaty, kvůli kterým pravidelně navštěvuje psychoterapie. Po několika sezeních prý bývalá manželka Jiřího Pomeje došla k závěru, že její největší slabinou je smrt, a proto se rozhodla podstoupit brazilský rituál kambo.

Procedury s žabím jedem se natolik obávala, že první termín raději zrušila, druhý pokus se ale i díky psychické podpoře jejího partnera Petra vydařil a na Andreu čekal opravdu intenzivní zážitek.

"Kambo – moje největší vystoupení z komfortní zóny za celý život. Nikdy jsem pro sebe a své zdraví neudělala nic tak velkého! Nikdy jsem necítila tak intenzivně moji smrtelnost a věčnost zároveň,“ napsala Pomeje k fotce z ceremonie, během které si prý v jednu chvilku myslela, že umírá.

Brní ruce, nohy, přichází křeče

"Když vám je aplikovaný jed ze žáby do vypálené rány, tak vaše tělo, u mě to bylo do minuty, si myslí, že umírá, potom přichází fáze, kdy se začne burcovat celý imunitní systém! Je vám strašně špatně! Otevírá se podvědomí a vy začnete zvracet a chápat, co konkrétně je to, co dáváme pryč. Těžce se mi to vysvětluje. Tělo už není pod vaší vládou a převládá duše! V tu chvíli se obnovuje spolu s imunitním systémem i ten nervový, brní ruce, nohy, křeče, obličej nateklý a tělo neovladatelný. Ten proces je extrém," popsala Andrea Pomeje extrémní rituál, který se rozhodla podstoupit.

Na fotce Djka ukázala, jak sedí s kbelíkem na zvratky a její snoubenec Petr měl zase naprosto oteklý obličej, jakoby prodělal silnou alergickou reakci.

Brazilský rituál Kambo má údajně léčit rakovinu, deprese nebo třeba problémy s potencí. Účastník obřadu si nejprve nechá popálit pokožku a do rány se následně aplikuje stěr z kůže jihoamerických žab. Efekt se dostaví během několik minut. Dobrovolník začne být dýchavičný, zrudne a nateče. Následně se mu udělá nevolno a začne zvracet. Může ale přijít i obrovský průjem. Zhruba po 10 až 20 minutách se sekret vyjme a dotyčný se poměrně rychle vrátí do normálního stavu. I když je proces více než extrémní, Pomeje se brzy chystá na druhé kolo. "Jdu podruhé 23/10, počet sezení je individuální," prozradila vdova fanouškům na Instagramu.

Andrea Pomeje věří alternativní medicíně a otravu žabím jedem si chystá brzy zopakovat

Související články