Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Andrea Čunderlíková: Co dnes dělá krásná Ina z Nemocnice na kraji města?

I když seriálem jako by proplouvala, ženy na ni žárlily a muži ji chtěli do postele
I když seriálem jako by proplouvala, ženy na ni žárlily a muži ji chtěli do postele
Zdroj: Flickr.com

Pro někoho může být až překvapivé, že krásná modrooká bruneta nehrála pouze v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města a v jeho pokračování. Další role se totiž málokomu vybaví, i když byla až do 80. let hojně obsazovanou herečkou. Ina se pro ni stala prostě osudovou.

Šla z role do role

I když seriálem jakoby proplouvala, ženy na ni žárlily a muži ji chtěli do postele. Už ve své první roli v romantickém dramatu režiséra Karla Kachyni Vysoká zeď (1964) byla pro filmaře tou zasněnou a do dálky hledící dívkou. Tehdy jí bylo dvanáct let a od té doby natáčela i tři filmy za rok a ještě televizní seriál. Vrcholné období zažila mezi lety 1967-1977, kdy jezdila natáčet i na Slovensko, do Maďarska a Německa a účinkovala i v Divadle F.R. Čecha. (Zdroj: www.csfd.cz)

Andrea Čunderlíková Andrea Čunderlíková Zdroj: Profimedia.cz

Velké zklamání

Hojně natáčela až do revoluce. Pak si zvolila jinou kariéru, a tak ji překvapilo, že ji tvůrci Nemocnice na kraji města po 20 letech (2003) oslovili. I když měla nejdřív z kamery respekt a bála se, aby něco nepokazila, nakonec byla z natáčení nadšená. Vzrušení ze světel reflektorů se vrátilo. Proto ji o pět let později zklamalo, že do dalšího třináctidílného seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy, ji už neobsadili. S Inou se za třicet let tak sžila, že nečekala scenáristický počin, který nechal sestřičku a později Blažejovu manželku zemřít.

Změna kariéry

Praxe s novým seriálem Nemocnice jen potvrdilo její rozhodnutí z dob revoluce, že není třeba sedět u telefonu a čekat, až ji někdo nabídne roli. Mimo matky a manželky se stala i manažerkou. Její sestra s manželem měli v Německu pronajatou tenisovou halu a majitel haly ji nabídl, aby mu v ČR pomohla rozjet firmu. Andrea souhlasila a mimo jiné tím dopomohla i k úspěšné kariéře své dcery Sandry, která až do roku 2007 reprezentovala Českou republiku v tenise.

Andrea Čunderlíková Andrea Čunderlíková Zdroj: Profimedia.cz

Plicní problémy

Letos to osmašedesátiletá herečka neměla kvůli koronavirové pandemii jednoduché. Kdysi vášnivá kuřačka přiznala v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka, že se u ní objevily plicní problémy. I když nešlo o nákazu koronavirem, potíže nebyly jednoduché a nyní hrdá babička se bála o život. „Nikam jsem nechodila a byla jsem velmi opatrná. Ta nemoc by pro mne byla za současné situace velmi nebezpečná,“ doplnila herečka. (Zdroj: www.blesk.cz, České celebrity, květen 2020)

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky