Andrea Čunderlíková se na veřejnosti příliš neukazuje. S herectvím sekla už dávno a svůj byznys směřovala jinam. Dnes pracuje v poradenské společnosti, kde má na starost styk s veřejností „Nechápu, proč někoho stále zajímám, když nikde nehraju,“ citoval před lety její slova deník Aha! Její současná práce ji baví a naplňuje, do důchodu se rozhodně nechystá. „Je to zajímavá práce, a potom mě také zaměstnávají vnučky Julie a Sofie,“ prozradila.

„Jsem sice už v důchodovém věku, ale pracuji. Než bych šla do důchodu, to byste mě museli zabít,“ uvedla s úsměvem pro blesk.cz. „I po Nemocnici jsem dostávala hezké role, a dokonce i jednu hlavní. Nebylo to ale úplně ono, tak jsem s poděkováním odmítla. Mám obrovské štěstí, že nejsem na hraní závislá. Nemusím se jako některé herečky mého věku třást u telefonu, zda zazvoní a dostanu nabídku na filmovou roli. Jsem ráda, že se mi podařilo dokázat i něco jiného,“ pochvaluje si svůj život bez kamery bývalá herečka. 

Její dcera Sandra je milionářka

Nicméně k jednomu natáčení se přeci jenom před časem přemluvit nechala. Bylo to v roce 2003, kdy se na televizní obrazovky legendární seriál vrátil. Byla to Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. S herectvím jinak skoncovala už po revoluci v roce 1989. 

Čunderlíková ale rozhodně nesmutní pro hereckou kariéru. Výše zmíněné vnučky jí nadělila její jediná dcera Sandra, která byla velmi úspěšnou tenistkou. Ve světovém žebříčku byla dokonce jednou na 41. místě. Díky svému tenisovému nadání se jí podařilo vyhrát 333 dvouher a 54 čtyřher. To jí vyneslo i nemalou finanční částku, která přesahovala 700 tisíc dolarů.

Jejím manželem je bývalá hvězda kapely Olympic Ladislav Klein. Naposledy byla Čunderlíková viděna na pohřbu svého hereckého kolegy ze seriálu Josefa Abrháma v červnu roku 2022.

Zahrát tichou Inu byl pro ni oříšek

Andreu Čunderlíkovou znají všichni jako tichou sestřičku Inu z oblíbeného československého seriálu Nemocnice na kraji města. Jednalo se o její největší a nejznámější roli a pro diváky tak už v jejich srdcích i zůstane. Nicméně herečka, která už dnes vlastně herečkou není, tvrdí, že pro ni ztvárnění Iny bylo dost těžké. V reálném životě je totiž prý pravý opak.

„Pro mě to byl protiúkol. Nevěděla jsem, jak ji pojmout a bylo to pro mě velice těžké. Vůbec jsem nechápala tu filozofii tiché nemluvné dívky. Ale na starý kolena ji mám vlastně ráda. Když jsem se pak potkávala s lidmi, tak každý očekával, že nebudu moc mluvit, ale já jsem komunikativní až moc,“ prozradila v rozhovoru pro Český rozhlas s úsměvem.

Tím, že Ina toho moc nenamluvila, se ani Čunderlíková nemusela učit tolik textu jako její kolegové na place. Leckdo by jí to nejspíš záviděl, ona sama to ale za výhodu vůbec nepovažovala. „Ono je naopak těžší hrát bez textu než s textem. Byla bych raději za více textu,“ pokračuje ve vysvětlování představitelka Iny.

Svoji neslavnější roli přitom málem ani nedostala. V tu dobu totiž měli s manželem zaplacený kurz angličtiny v Londýně, nicméně všechno dobře dopadlo a do Londýna nakonec odletěl Klein sám, Čunderlíková zůstala v Čechách a převtělila se do zakřiknuté sestřičky Iny. „Když za mnou tehdy přišel režisér Jaroslav Dudek, v natáčecím termínu jsme s manželem měli předplacený kurz angličtiny v Londýně. Nakonec mě ale pan režisér přesvědčil a odjel jen můj muž,“ svěřila se bývalá herečka v rozhovoru.

Zdroje: blesk.cz, extra.cz, region.rozhlas.cz

Související články