Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna ze mlejna už dávno není plavovláska: Co nyní dělá herečka Andrea Černá

Eliška ze Mlejna Andrea Černá
Eliška ze Mlejna Andrea Černá
Zdroj: Profimedia.cz

Andrea Černá je krásná a talentovaná herečka, která se do lidských srdcí zapsala jako Eliška z pohádky Princezna ze mlejna. Když ji v druhém ročníku Troška do role vybral, nejprve tomu nechtěla věřit. Nakonec vše zvládla na výbornou a role Elišky se stala její životní.

Chodila do druhého ročníku na Pražské konzervatoři, když ji na chodbě potkal Zdeněk Troška a obsadil ji do své pohádky Princezna ze mlejna. 

Andrea sama sebe označuje za introvertku, proto není divu, že se po úspěchu pohádky nějaký čas maskovala, aby ji lidé nepoznávali. Bez slunečních brýlí prý nevytáhla paty z domu.

Herečkou chtěla být odmalička, a kvůli své lásce z dětství se dokonce přihlásila na konzervatoř. Nakonec se dostala ze tří set uchazečů mezi deset nejlepších. Po studiu si však nebyla jistá, zda chce vůbec v hraní pokračovat. Jistota přišla až ve chvíli, kdy získala Cenu Thálie.

Andrea Černá Andrea Černá Zdroj: Profimedia

Andrea hrála devatenáct sezon v Divadle J. K. Tyla v Plzni, ztělesnila více než 60 komediálních i dramatických postav. Nyní je v angažmá v Divadle na Vinohradech, spolupracuje i s televizí a rozhlasem. 

Vidět jste ji mohli i v několika televizních seriálech. Například v Ordinaci v růžové zahradě 2 hrála matku samoživitelku. Dále účinkovala v Comebacku nebo ve Velmi křehkých vztazích.

Eliška ze Mlejna Andrea Černá Eliška ze Mlejna Andrea Černá Zdroj: Profimedia.cz

Přestože je Andrea velice hezká a milá, je stále bezdětná, svobodná a sama. Píše básně a koketuje s myšlenkou je vydat. Nemá ráda sociální sítě, nečte bulvár a nepodává nikomu informace o svém životě.

Dokonce prý dostala nabídku na natáčení Třinácté komnaty, kterou ale odmítla, protože rozhodně nemá pocit, že by trpěla. I když nemá děti, život si rozhodně užívá.

V létě prý odhodí telefon, lehne si do trávy a poslouchá ptáky. Také ráda chodí do přírody, leze na posedy a spí pod širákem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky