Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Aňa Geislerová: Svému muži klidně koupím brož

Aňa Geislerová: Svému muži klidně koupím brož
Aňa Geislerová: Svému muži klidně koupím brož
Zdroj: 2media.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Herečka Aňa Geislerová navrhuje módu pro Pietro Filipi. Nakonec... Která jiná herečka než právě ona? Šarmantní, vtipná, s rozhledem a celé roky označovaná za módní ikonu.

Módní policie v časopisech a televizích je pěkně ostrá kritická parta, která neodpustí celebritám ani maličké zaváhání. Rusovlasá éterická Aňa ovšem pravidelně získává plný počet bodů. Ať ji vyfotí, kde ji vyfotí... Září na ulici i na červených kobercích. Včetně toho, který vedl v Hollywoodu, kam přijela před lety s filmem Želary, nominovaným na Oscara. Když si tohle všechno sečtete a podtrhnete, dostanete výsledek – vlastní řadu oblečení pro sezonu podzim/zima 2011 „Aňa pro Pietro Filipi s láskou“.  Rozhovor se tentokrát točil především kolem fenoménu móda.

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Aňa Geislerová: Miluju chlapy v obleku 
  • Jak poznat věštkyni, která něco umí?
  • Proč Blanka staví rybníky 
  • Sleva na nákup v obchodech Tchibo
  • ... a mnoho dalších témat
  • Předplatné Vlasty

Kolik času máte na to, abyste si nakupovala nové oblečení na sebe?
Já vlastně moc ne, ale... Která žena si na tohle čas neudělá, že jo? Hodně dlouho si nic nekoupím a pak někam vtrhnu s tím, že potřebuju alespoň triko nebo tepláky. Mám ráda nový věci... Hadříky mi dělají vyloženě dobře.

Přitom se říká, že člověk by měl vyhodit všechny kousky garderoby, které rok nenosil.
Tak to je pravidlo, které přece nemůžete brát vážně. Vy jste to někdy udělala? To museli vyslat do éteru uměle prodejci módy. To je přece jasná obchodní strategie, která má přimět k novým nákupům. Naopak – vyhazovat je chyba (směje se). Když si člověk vzpomene, co se už kdy nosilo a zase se to vrací, tak vám dojde, že všechno ještě přijde k užitku. Kolikrát koukám na nějakou módní vlnu a říkám si: Krucinál, něco úplně podobnýho už jsem měla. Kam jsem to jenom... Co jsem s tím mohla udělat? Komu jsem to dala? Dělám přece jen občas čistky, mám dost bratranců a sestřenic, kterým rozdávám. A naopak mám zase věci, za které jsem ráda, že je nevyhodily máma nebo babička.

Jaké věci z vašeho šatníku by se daly označit za ikonické až vzácné díky vzpomínkám, se kterými se váží?
Mám spoustu takovejch věcí, strašně moc. A některé, co z mého života zmizely, bych ráda vrátila na scénu. Teď jsem třeba viděla fotky, kdy jsem s Tonem Stanem poprvé fotila módu. Bylo mi asi patnáct. Přesně jsem si říkala – tyhle kalhoty jsou úžasný. Stejných bych chtěla docílit pro sezonu jaro-léto 2011. Dělňácký, plátěný. Na úplně stejným principu funguje moje láska ke starým věcem. Nosily jsme je všechny sestry, ale hlavně já a Lela. Kabáty po babičce, krajkový halenky po prababičce... Tahaly jsme to z půdy a hádaly se, která si co vezme. Myslím, že v minulosti je víc inspirace, než v přítomnosti.

Jak se oblékaly vaše babičky?
Jedna babička ještě žije. Tahleta naše babička Rózička je herečka, dáma. Celý život bydlela v Pařížské ulici a když jsme k ní přišly, tak měla na stole obrovskou mísu plnou náramků, vedle další krabice plná klipsů, korálů, narvané skříně úžasnými věcmi, paruky, kožichy... Druhá babička byla zubní laborantka z Dobrušky, ta měla daný, stále stejný, propracovaný styl – tu neměnnost jsem taky měla ráda, byla to jistota. V zimě vytáhla kožíšek, rukavičky, kabelku, klobouček. Znala jsem důvěrně její zimní, letní i domácí modely.

V čem má pro vás móda „starých časů“ kouzlo?
Když vidím fotky z třicátých let, celá rodinka v neděli v bělostných škrobených šatech, tak roztávám. Člověk to má zkreslený.

Já nad nimi nepřestávám žasnout, jak se tehdejším maminkám podařilo udržet děti tak čisté.
Už jste zkoušela dát dětem bílý věci? Ono to nakonec nemusí dopadnout tak špatně, líp než ty tmavý. Děcka se v tom sice válej, ale ono se to pokryje takovou standardní jednolitou vrstvou špíny. Tuhle měla Stella na sobě bílý kraťasy a vypadala dobře, i když pak vlastně byly světlešedý. Ale na staré fotky se dívám s takovým sentimentem, působí na mě strašně příjemně, třeba když vidím široký šaty s límcem. A miluju chlapy v obleku, speciálně v letním. Kdyby je chlapi chtěli nosit i dneska, bylo by nám na světě líp.

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky