Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dieta a cvičební program podle Amal Clooney

Amal a George Clooney
Amal a George Clooney
Zdroj: Profimedia
Amal a George Clooney

Britská právnička původem z Libanonu a druhá manželka hollywoodského krasavce George Clooneyho (58) Amal (42) má po dvou dětech postavu modelky. Inspirujte se jejími tipy.

V pohybu

Díky své práci a starosti o dvojčata se Amal skoro celý den nezastaví. I tak do svého nabitého programu každý den vtěsná chvilku jen pro sebe. Začíná hodinou svižné chůze - venku nebo na stepperu.

  • Třikrát v týdnu má na programu silový trénink, kdy cvičí s kettlebellem a vlastní vahou. Věří, že udržování svalové hmoty je klíčové pro správné fungování metabolismu a brání předčasnému stárnutí.
  • Dvakrát v týdnu se věnuje pilates. Má sedavé zaměstnání a poctivý strečink probudí k životu i ty nejmenší svaly a zvýší tělesnou flexibilitu.

Cviky

Kruhy - Lehněte si na záda a dlaně položte na podložku. Natažené nohy zvedněte 15 centimetrů nad zem a opisujte malé kruhy. Horní polovina těla by měla být nehybná, bez zvedání beder a přitisknutá k zemi. Opakujte ve třech sériích desetkrát.

Křížem - Lehněte si na záda a nohy pokrčte v kolenou tak, aby holeně byly rovnoběžně s podložkou. Hlavu podepřete dlaněmi a držte ji v jedné poloze. Zatněte břicho a nohy střídavě natahujte. Zatímco koleno pravé nohy se přibližuje k obličeji, levá noha je propnutá. A naopak. Opakujte ve třech sériích patnáctkrát na každou stranu.

Kop - Lehněte si na bok a loktem se podepřete. Horní nohu pomalu předsuňte, aby svírala s tělem úhel 90 stupňů a vraťte se do výchozí pozice. Horní polovina těla se neprohýbá a nezvedá. Opakujte ve třech sériích desetkrát na každou stranu.

Jídelníček

Amal Clooney je velice přísná a dbá na to, aby celá rodina přijímala jen organické jídlo. Není vybíravá, ale italský šéfkuchař má jasné instrukce. Před různými druhy masa dává přednost rybám. I ty ale vybírá pečlivě a nejí druhy, které v sobě mají velké množství rtuti nebo toxických kovů. Žraločí steaky nebo barramundi proto radši odmítá.

  • Snídaně - polévka z mořských řas a jedno vejce
  • Oběd - dušená ryba s čerstvou zeleninou
  • Večeře - mořské plody a humus s celozrnnými krekry

Tabu jsou konzervanty, polotovary, hydrogenované oleje, chemické přísady a rafinovaný cukr.

Jedné lahůdce ale právnička odolat nedokáže a jednou týdně má "cheet day", kdy si objednává pizzu s tuňákem a rukolou. V rámci zdravého životního stylu se ale dokonce vzdala milovaného espressa a vína.

V bohaté galerii najdete střípky ze života úspěšné právničky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU