Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Drsné rozhodnutí královny Alžběty II.: Za zákazem pro Harryho stála právě ona

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia.cz

Když nebylo princi Harrymu a jeho manželce Meghan v loňském listopadu umožněno, aby u londýnského Cenotaphu uctili památku zesnulých vojáků, spousta lidí věřila, že zákaz vyšel ze strany úředníků Buckinghamského paláce. Nyní se však ukázalo, že rozhodnutí učinila sama královna Alžběta II.

Princ Harry, který byl sám v armádě, má dodnes k vojákům velmi blízko. Možná právě proto se chtěl v minulém roce zúčastnit slavnostní ceremonie u příležitosti Památeční neděle, která zesnulé vojáky připomíná. U symbolického náhrobku se vždy v neděli nejbližší Dni válečných veteránů sejdou členové britské královské rodiny, aby vzdali hold padlým vojákům.

Ceremonie se však princ Harry a Meghan nezúčastnili, neboť jim to nebylo ze strany Buckinghamského paláce dovoleno. To vyvolalo mezi kritiky vlnu rozhořčení, neboť se domnívali, že za rozhodnutím stojí úředníci z paláce a že o jejich jednání královna dost možná ani nevěděla. Nakonec bylo ale vše docela jinak!

Alžběta II. Alžběta II. Zdroj: profimedia.cz

Harry a Meghan nakonec uctili památku padlých vojáků v americkém Los Angeles. Palácové zdroje deníku Daily Mail před nedávnem potvrdily, že za nekompromisním rozhodnutím stála sama královna Alžběta II. „Památeční neděle je pro královnu svatosvatá. Je to jedno z nejdůležitějších dat v jejím kalendáři, a nic není provedeno bez jejího vědomí,“ tvrdí zdroje podle webu Novinky.cz.

„Lidé si myslí, že reakce paláce byla vůči Harrymu ošklivá. Jenže to bylo královnino rozhodnutí. A co víc, v tomhle případě má v téhle věci jasno,“ dodal ještě zdroj, který poukazoval na Harryho a Meghanino rozhodnutí vzdát se královských povinností.

Královskou rodinu nedávno opustil princ Harry s Meghan Královskou rodinu nedávno opustil princ Harry s Meghan Zdroj: Profimedia

Zdroj zároveň uvedl, že učinění rozhodnutí nezabralo královně ani dvě vteřiny. Podle ní není možné si vybírat, kterých královských povinností se účastnit. „Buď plníš všechny, nebo žádné,“ řekl závěrem zdroj. 

Tento moment přesně demonstruje, na jak pevných základech britská královská rodina stojí a že je nutné dbát na všechna pravidla. Královnino rozhodnutí mohlo spoustu lidí rozzlobit, jistě však mělo své opodstatnění. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU