Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alžběta II.: Nebojí se výrazných barev, nejvíc se ale odváže při výběru klobouku

Královna Alžběta II. a Meghan
Královna Alžběta II. a Meghan
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

V červnu letošního roku uběhlo již pětašedesát let od korunovace britské královny Alžběta II. Ta tím také drží rekord, jelikož je nejdéle vládnoucím britským monarchou. Překonala tak svou praprababičku královnu Victorii, která vládla 63 let a 7 měsíců.

Na královně je kromě délky jejího panování pozoruhodný například i její vztah k módě. V každé situaci je skvěle sladěná. Na první pohled je patrné, že jí vždy musí ladit kostým, šaty či kabát šitý na míru s pokrývkou hlavy. K modelu také pokaždé vybírá vhodné rukavičky a šperky, zvláště brože a perlové náhrdelníky si téměř nikdy neodpustí.

Kupodivu není v módě její veličenstvo nikterak konzervativní. Královna si doslova libuje v sytých pastelových barvách a opravdu snad neexistuje barva, které by se zalekla. Vidět ji tak můžeme v tyrkysovém kostýmku, hráškově zeleném kabátu i fuchsiových šatech.

Za pozornost jistě stojí následující grafika, na které jsou znázorněné vybrané pokrývky hlavy. U každé je také uvedeno, v jakém roce a při jaké příležitosti si ji královna nasadila na hlavu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky