Královna Alžběta II. je známá jako milá a obětavá dáma, které jde především o blahobyt rodiny a poddaných. Její vážný výraz však vzbuzuje respekt a autoritu. Královská spisovatelka Sally Bedell Smith ale v nejnovějším rozhovoru pro magazín People uvedla, že za zavřenými dveřmi je královna pořádně veselou kopou.

V magazínu se spisovatelka nechala slyšet, jak královna komunikuje se svými blízkými spolupracovníky a také, že má velmi dobrý smysl pro humor. „Její smích můžete slyšet přes celý dům,“ sdělila Sally s tím, že jí tento fakt řekl zdroj přímo z Buckinghamského paláce. Královna tedy podle informací rozhodně není žádný suchar, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Královna Alžběta II. má ráda legraci

Alžběta II. se rozhodně nebojí udělat si legraci i sama ze sebe. Když se totiž v osmdesátých letech v televizní repríze vysílala svatba prince Charlese a princezny Diany, královna Alžběta se zadívala na obrazovku, a když se spatřila, pronesla s humorem: „Tady je můj prasečí obličej.“ Podle spisovatelky je tedy více než jasné, že si královna umí vystřelit i sama ze sebe a nemá s tím žádný problém.

Pořádnou dávku smyslu pro humor královna rovněž prokázala při příležitosti oslav svého diamantového jubilea, když se zúčastnila focení. Během doby, kdy ji fotoaparátem zachycoval fotograf Barry Jeffrey, mu královna údajně řekla, aby neustále fotil, aby zachytil co nejvíce snímků. Před objektivem fotoaparátu se pak královna stavěla do nejrůznějších póz, dokonce si dávala ruce v bok, čímž napodobovala pohyby profesionálních modelek.

Ráda si vystřelí i sama ze sebe

V posledních několika týdnech se začaly objevovat spekulace o královnině údajném odchodu z trůnu, na nějž by měl usednout její syn princ Charles. Podle zdroje magazínu People však jde o holý nesmysl. „Po psychické i fyzické stránce je královna naprosto v pořádku,“ nechal se slyšet člověk blízký královně s tím, že není žádný důvod ji z trůnu sesadit.

Královna tak nadále zůstává královnou. Přestože brzy oslaví 95. narozeniny, stále se snaží trávit čas aktivně, dokonce se nadále věnuje jízdě na koni. Její vitalita je tak skutečně úctyhodná.